Schick musel ve dvacáté minuty ze hry, Sampdoria dostala od Lazia sedm branek

Aktualizováno 7. 5. 2017 22:59
Střední obránce Milan Škriniar dostal v 18. minutě červenou kartu. Místo pro dalšího stopera uvolnil ve 20. minutě Patrik Schick a Sampdoria dostala v zápase s Laziem sedm branek.
Fanoušci Lazia Řím.
Fanoušci Lazia Řím. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Lazia Řím deklasovali v 35. kole italské ligy Sampdorii Janov 7:3. V tabulce jsou čtvrtí o pět bodů před Bergamem, jež remizovalo 1:1 v Udine, za které celý zápas odehrál Jakub Jankto. AS Řím zvítězil ve šlágru na hřišti AC Milán 4:1 a vrátil se na druhé místo tabulky o bod před Neapol. Palermo je po Pescaře druhým sestupujícím týmem, nepomohla mu ani remíza 1:1 na hřišti Chieva Verona. Inter Milán podlehl na půdě FC Janov 0:1 a na vítězství čeká už téměř dva měsíce.

Lazio vedlo od druhé minuty po Keitově gólu, v 17. minutě byl navíc vyloučen slovenský obránce Sampdorie Škriniar a nařízenou penaltu proměnil Immobile. Trenér hostů Marco Giampolo se rozhodl na oslabení defenzivy zareagovat stažením Patrika Schicka ze hřiště.

V 32. minutě sice snížil Linetty, domácí ale přidali do přestávky další tři branky. Trefili se Hoedt, Anderson z penalty a De Vrij. V druhém poločase navýšili náskok na 7:1 Lulič a Immobile, v závěru upravil skóre dvěma góly janovský útočník Quagliarella. Lazio vyhrálo poslední tři zápasy se skóre 16:6. Sampdoria čeká na vítězství už pět utkání.

Už v osmé minutě duelu mezi AC Milán a AS Řím otevřel po kombinaci se Salahem skóre útočník hostů Džeko. O dvacet minut později navíc přidal bosenský reprezentant druhou trefu, tentokrát hlavou po Paredesově centru. Mezitím ještě Perotti trefil tyč.

Džeko se stal prvním hráčem AS Řím, který nastřílel 27 ligových gólů v sezoně, po Enrique Guaitovi. Argentinsko-italskému fotbalistovi se to povedlo v ročníku 1934/35. Džeko navíc ve všech soutěžích zaznamenal už 37 gólů a prožívá nejlepší sezonu v kariéře.

Nadvládu AS Řím v prvním poločase dokumentovala i skutečnost, že celek z hlavního města vystřelil sedmnáctkrát. Po změně stran už tak aktivní hosté nebyli, což v 76. minutě vyústilo v Pašaličovu kontaktní branku, dvě minuty nato ale vrátil Římanům dvoubrankové vedení střelou z hranice vápna El Shaarawy. V závěru pojistil šestou venkovní výhru hostů v řadě z penalty De Rossi. AC Milán čeká na výhru čtyři utkání.

Bergamo se dostalo v Udine do vedení krátce před přestávkou, když Gómezův rohový kop hlavou zužitkoval Cristante, jenž v Atalantě hostuje z Benfiky Lisabon. Po změně stran ale Perica nadvakrát překonal gólmana Berishu. Bergamo bodovalo posedmé v řadě.

Inter podlehl na půdě sestupem ohroženého FC Janov 0:1 po zásahu střídajícího Panděva ze 70. minuty. V závěru mohl z penalty vyrovnat Candreva, jeho střelu ale zneškodnil gólman Lamanna a v Serii A vychytal čtyři ze šesti pokutových kopů, kterým čelil. Janov ukončil sérii sedmi zápasů bez výhry, která nyní tíží právě Inter.

Palermu zachránil alespoň bod ze hřiště Chieva dvě minuty před koncem Goldaniga, sicilský celek přesto už nemá šanci na záchranu. Na sedmnácté Empoli, které porazilo 3:1 Boloňu, ztrácí nedostižných 12 bodů. Ladislav Krejčí odehrál za Boloňu 73 minut.

Udržet se stále může osmnácté Crotone, které vyhrálo 1:0 na půdě sestupující Pescary, vedené trenérem Zdeňkem Zemanem. Jediný gól zápasu dal Tonev. Crotone z posledních šesti zápasů získalo 14 bodů a za Empoli zaostává o čtyři body.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Udine - Bergamo 1:1 (53. Perica - 41. Cristante), Chievo - Palermo 1:1 (67. Pellissier z pen. - 88. Goldaniga), Empoli - Boloňa 3:1 (5. Croce, 38. Pasqual, 47. Costa - 11. Verdi), FC Janov - Inter Milán 1:0 (70. Panděv), Lazio Řím - Sampdoria Janov 7:3 (19. z pen. a 70. Immobile, 2. Keita, 36. Hoedt, 38. Anderson z pen., 45. De Vrij, 65. Lulič - 72. a 90. z pen. Quagliarella, 32. Linetty), Pescara - Crotone 0:1 (71. Tonev), Sassuolo - Fiorentina 2:2 (73. Politano z pen., 85. Iemmello - 37. Chiesa, 90.+4 Bernardeschi), AC Milán - AS Řím 1:4 (76. Pašalič - 8. a 28. Džeko, 78. El Shaarawy, 87. De Rossi z pen.).