Bern si vyšlápl na Neapol a vede sparťanskou skupinu

Aktualizováno 23. 10. 2014 23:30
Fotbalisté Young Boys doma v Evropské lize nečekaně porazili 2:0 Neapol, kterou vystřídali v čele "sparťanské" skupiny I. Bern má stejně jako italský favorit a Sparta šest bodů, ale lepší skóre.
Young Boys Bern si připsali druhou výhru a mají na kontě šest bodů
Young Boys Bern si připsali druhou výhru a mají na kontě šest bodů | Foto: Reuters

Bern - Fotbalisté Young Boys s Janem Lecjaksem v obraně doma v Evropské lize nečekaně porazili 2:0 Neapol, kterou vystřídali v čele "sparťanské" skupiny I. Bern má stejně jako italský favorit šest bodů, ale lepší skóre.

Neapol nastoupila v základní sestavě bez ofenzivních hvězd Higuaína, Hamšíka i Callejóna, což se jí nakonec vymstilo. Švýcarský tým držel s hosty od začátku krok, i když v první půli ho podržel brankář Mvogo, který zlikvidoval střely De Guzmána i Mertense.

Young Boys vstoupili výborně do druhého poločasu. V 52. minutě Hoarau dostal hodně prostoru v šestnáctce a tvrdou střelou otevřel skóre. Trenér Neapole Benítez sice postupně poslal na hřiště Hamšíka, Callejóna i Higuaína, ale vyrovnat nedokázali ani oni. Naopak v nastavení pojistil domácí náskok druhou trefou z protiútoku střídající Bertone.

Sivok přispěl k jasné výhře

Fiorentina vyhrála díky Vargasově trefě na hřišti PAOK Soluň 1:0 a bez ztráty bodu a inkasovaného gólu kraluje skupině K. Lille s obráncem Davidem Rozehnalem na lavičce doma remizovalo 0:0 s Evertonem a ve skupině H uhrálo třetí nerozhodný výsledek.

Reprezentační stoper Tomáš Sivok pomohl Besiktasi k jasnému vítězství 4:0 na půdě Partizanu Bělehrad. Za istanbulský tým se v první půli prosadili Kavlak a Ba, po změně stran zvýšili Özyakup a Töre. Besiktas ve skupině C poprvé naplno bodoval.

Dněpropetrovsk podlehl Karabachu 0:1 a ve skupině F je s jediným bodem poslední. Za ukrajinské mužstvo odehrál celý zápas obránce Ondřej Mazuch, brankář Jan Laštůvka zůstal tradičně na lavičce. Zápas v Kyjevě jako hlavní rozhodčí pískal další Čech Libor Kovařík.

Rezek byl u debaklu

Útočník Jan Rezek odehrál za Apollon Limassol celý zápas v Mönchengladbachu, kde musel strávit debakl 0:5. Lille s obráncem Davidem Rozehnalem na lavičce doma remizovalo 0:0 s Evertonem a ve skupině H uhrálo třetí nerozhodný výsledek.

Premiérovou výhru v Evropské lize zaznamenal také Tottenham, který v Londýně rozstřílel Asteras Tripolis 5:1. Hattrickem se blýskl mladý útočník Kane, dvakrát přesně mířil Argentinec Lamela. Fiorentina vyhrála díky Vargasově trefě na hřišti PAOK Soluň 1:0 a bez ztráty bodu a inkasovaného gólu kraluje skupině K.

3. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Villarreal - FC Curych 4:1 (1:1)
Branky: 6. Cani, 57. Vietto, 60. Bruno Soriano, 71. G. Dos Santos - 43. Schönbächler.

Mönchengladbach - Apollon Limassol 5:0 (1:0)
Branky: 11. a 67. Traoré, 56. Hrgota, 83. Herrmann, 90.+1 T. Hazard.

Skupina C:

Partizan Bělehrad - Besiktas Istanbul 0:4 (0:2)
Branky: 18. Kavlak, 45. Ba, 52. Özyakup, 54. Töre.

Tottenham - Asteras Tripolis 5:1 (2:0)
Branky: 13., 76. a 81. Kane, 30. a 66. Lamela - 89. Barrales. ČK: 87. Lloris (Tottenham).

1. Besiktas Istanbul 3 1 2 0 6:2 5
Tottenham 3 1 2 0 6:2 5
3. Asteras Tripolis 3 1 1 1 4:6 4
4. Partizan Bělehrad 3 0 1 2 0:6 1

Skupina D:

Salcburk - Dinamo Záhřeb 4:2 (2:0)
Branky: 14., 43. a 52. Alan, 49. André Ramalho - 81. Ademi, 89. Henríquez.

Celtic Glasgow - Astra Giurgiu 2:1 (0:0)

PSV Eindhoven - Panathinaikos 1:1 (1:0)
Branky: 43. Depay - 87. Karelis. ČK: 89. Bruma (PSV).

Estoril - Dynamo Moskva 1:2 (0:0)
Branky: 90.+5 Yohan Tavares - 52. Kokorin, 80. Žirkov.

Rijeka - Feyenoord Rotterdam 3:1 (0:0)
Branka: 63., 71. a 76. z pen. Kramarič - 66. Toornstra.

1. Sevilla 3 1 2 0 4:2 5
2. Standard Lutych 3 1 1 1 3:2 4
3. Rijeka 3 1 1 1 5:5 4
4. Feyenoord Rotterdam 3 1 0 2 3:6 3

Skupina H:

Krasnodar - Wolfsburg 2:4 (0:1)
Branky: 51. Granqvist z pen., 86. Wanderson - 46. a 80. De Bruyne, 37. vlastní Granqvist, 64. Luiz Gustavo.

Lille - Everton 0:0

1. Everton 3 1 2 0 5:2 5
2. Wolfsburg 3 1 1 1 6:7 4
3. Lille 3 0 3 0 2:2 3
4. Krasnodar 3 0 2 1 4:6 2