Gólovou jízdu Liverpoolu odnesl Crystal Palace, Arsenal se dál trápí

19. 12. 2020 15:31
Fotbalisté Liverpoolu deklasovali ve 14. kole anglické ligy 7:0 Crystal Palace. K vysoké výhře lídra tabulky přispěli dvěma góly Roberto Firmino a Muhammad Salah.
Kouč Jürgen Klopp i Alex Oxlade-Chamberlain mohli být po utkání s Crystal Palace spokojeni | Foto: Reuters

Skóre otevřel už ve třetí minutě svým premiérovým gólem v anglické lize Takumi Minamino. V první půli se trefili ještě Firmino a Sadio Mané, který se prosadil v sedmém utkání proti Crystalu Palace v řadě. "Reds" dali tři góly ve venkovním ligovém zápase naposledy v prosinci 2017 proti Bournemouthu.

Obhájci titulu nepolevili ani po pauze, kdy se dvakrát trefil i Salah, který přišel na hřiště až v 57. minutě. Egyptský kanonýr navíc přidal i asistenci a stal se prvním hráčem Liverpoolu v éře Premier League, který se v roli střídajícího hráče podílel na třech gólech v jednom utkání.

"Dneska s námi bylo těžké hrát, vypadalo to, že si všichni moji hráči nazuli střelecké kopačky. Je to zábavná sezona - nejprve jsme 2:7 prohráli, teď pro změnu 7:0 vyhráli. Alespoň jsme tím trochu srovnali skóre," řekl trenér Liverpoolu Jürgen Klopp pro klubový web v narážce na říjnový debakl na hřišti Aston Villy.

Crystal Palace poprvé v historii inkasoval na svém stadionu sedmkrát. "Reds" zvýšili náskok před druhým Tottenhamem na šest bodů, "Kohouti" ale mají nedělní utkání s Leicesterem k dobru.

Arsenal nevyhrál ani na sedmý pokus, Evertonu podlehl 1:2. Trápení Gunners podtrhl v 22. minutě Rob Holding, který si srazil do vlastní brány pokus nejlepšího střelce Evertonu Dominica Calverta-Lewina. V 35. minutě sice srovnal z penalty Nicolas Pépé, ale v závěrů první půle rozhodl hlavou po rohovém kopu Yerri Mina.

"Karamelky" se posunuly v neúplné tabulce na druhé místo za svého městského rivala. Arsenal je na 15. místě, získal jen 14 bodů ze stejného počtu zápasů, což je nejhorší bilance od sezony 1974/75.

Vítězství Manchesteru City zařídil jediným gólem Raheem Sterling, který zužitkoval přihrávku Kevina De Bruyneho. Belgický špílmachr potvrdil 15. asistencí v tomto kalendářním roce pozici nejlepšího nahrávače ligy. "Citizens" se výhrou posunuli v tabulce na páté místo o bod za svého dnešního soupeře, navíc mají zápas k dobru.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo: Crystal Palace - Liverpool 0:7 (44. a 68. Firmino, 81. a 84. Salah, 3. Minamino, 35. Mané, 52. Henderson), Southampton - Manchester City 0:1 (16. Sterling), Everton - Arsenal 2:1 (22. vlastní Holding, 45. Mina - 35. Pépé z pen.).

1. Liverpool 14 9 4 1 36:19 31
2. Everton 14 8 2 4 25:19 26
3. Tottenham 13 7 4 2 25:12 25
4. Leicester 13 8 0 5 24:17 24
5. Southampton 14 7 3 4 25:19 24
6. Manchester City 13 6 5 2 19:12 23
7. Manchester United 12 7 2 3 22:19 23
8. Chelsea 13 6 4 3 26:14 22