reklama

Bielsko-Biala jde po Barošovi. Chce magnet pro nový stadion

Do Polska? No neblázněte... S Milanem Barošem počítá na jarní část ostravský Baník Do Polska? No neblázněte... S Milanem Barošem počítá na jarní část ostravský Baník autor: ČTK
Zájem polského klubu o Milana Baroše, útočníka Ostravy, potvrdil fotbalistův agent Pavel Paska. K přestupu ale podle něj nedojde

Ostrava - Postupně dostavují nový stadion, který bude mít ve finále kapacitu 15 000 diváků, a hledají hvězdu, která by ty sedačky spolehlivě zaplnila. Kde? V polském městě Bielsko-Biala. A už si vybrali i tu hvězdu. Z Ostravy by jí to k tomu novému stadionu trvalo tak hodinku jízdy autem. A jmenuje se Milan Baroš.

Se zprávou, že kolem něj TS Podbeskidzie Bielsko-Biala krouží, přišel polský server sportowefakty.pl.

"Já vám to nebudu potvrzovat, ani vyvracet. Každopádně platí, že dokud se nezavře přestupové okno směrem do polské ligy, něco se vydařit může," řekl k tomu tajnosnubně šéf klubu Wojciech Borecki.

To Pavel Paska, šéf agentury ISM, která 33letého Milana Baroše zastupuje, byl mnohem konkrétnější: "Ano, nějaký kontakt z Polska jsme zaznamenali, zájem o Milana tam byl, ale nic takového nepřipadá v úvahu."

V případě Banku ovšem nelze vůbec nic vylučovat. Když v průběhu zimy odcházeli Baránek do Plzně a Greguš do Jablonce, zmínil šéf klubu Petr Šafarčík, že případný odchod Stronatiho už je velmi nepravděpodobný. Načež i zmíněný hráč oblékl dres Austrie Vídeň.

Poláci se každopádně myšlenek na Baroše nevzdávají, přestupní okno směrem do jejich soutěže Ekstraklasa se zabouchne až 2. března, což je v pondělí.  V aktuální tabulce se Bielsko-Biala drží na sedmé příčce, na vedoucí Legii Varšava ale ztrácí jen 8 bodů.

Baroš se chystá na Spartu

Bývalý reprezentant Milan Baroš má každopádně v plánu strávit jarní část sezony v barvách svého srdečního klubu jménem Baník Ostrava. "Chci si na konci sezony říct, že jsem odvedl dobrou práci. Těším se na to, jako kdyby mi bylo dvacet," řekl před startem jarní části v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.

Zhruba před rokem si, ještě v tureckém Antalyasporu, poranil koleno. Na podzim se v dresu Baníku objevoval ještě sporadicky, v sobotu už v Teplicích absolvoval v ostravském dresu celou devadesátiminutovku. A v sobotu na Bazaly přijede Sparta!

Baroš nevylučuje, že by po sezoně ještě zamířil do zahraničí, naznačuje ale, že bude záležet na stavu jeho kolena.

Bývalý český reprezentant vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů, mistrovské tituly získal ve Francii s Lyonem i v Turecku s Galatasaray Istanbul. V roce 2004 se stal nejlepším střelcem mistrovství Evropy v Portugalsku.

reklama