Bílek: Jsem rád, že se Pekhart trefil. Teď mu to bude padat

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 10. 2012 20:40
Velmi šťastný byl trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek na tiskové konferenci po výhře 3:1 v kvalifikačním utkání o MS proti Maltě.
Trenér Michal Bílek mohl být se zápasem proti Maltě relativně spokojen
Trenér Michal Bílek mohl být se zápasem proti Maltě relativně spokojen | Foto: Reuters

Malta - Velmi šťastný byl trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek na tiskové konferenci po výhře 3:1 v kvalifikačním utkání o MS proti Maltě.

Češi tak v Plzni splnili roli favorita, i když v první půli s outsiderem skupiny jen remizovali 1:1.

Bílka především těšilo, že Češi zlomili 411 minut dlouhé čekání na gól, navíc se trefili oba útočníci, které zařadil do základní sestavy - Tomáš Pekhart a Jan Rezek.

"Získali jsme povinné tři body. Jsem rád, že jsme druhou půli odehráli líp a měli jsme i víc šancí," zhodnotil zápas na tiskové konferenci Bílek.

Pane Bílku, čím to bylo, že jste se v první třetině skoro nedostali k ohrožení branky soupeře?
Bylo to těžký utkání, protože jsme se k pořádný střele dostali až ve 30. minutě, když měl po Plašilově střele velkou šanci Jiráček.

Co jste řekl hráčům o přestávce?
Nabádal jsem hráče k tomu, abychom do zakončení chodili trochu víc, abychom měli víc hráčů v pokutovém území. Pohyb nebyl takovej, nabádali jsme Honzu Rezka a další ofenzivní hráče, aby šli více do náběhu a do pohybu, než v prvním poločase.

Čím to, že všechny góly jste dali po centru z levé strany?
Chtěli jsme se dostávat do hry i po pravé straně, ale prostě to tak vyšlo, že všechny tři góly padly přes levou stranu.

Jste rád, že se konečně střelecky prosadil Tomáš Pekhart?
Tomáš Pekhart dal konečně gól, za což jsem rád a měl ji i on. Bylo na něm vidět, jak to z něj spadlo, a teď vím, že už mu to tam bude padat častěji.

Proč jste neposlal dříve do hry Davida Lafatu?
Davida Lafatu jsem tam nedal dříve, protože už byl třetím střídáním, chtěl jsem dát ještě trochu času Tomáši Pekhartovi.

Jak hodnotíte plzeňské publikum a co říkáte na fakt, že jste poslal do hry všechny "plzeňské" hráče?
Pro hráče je příjemné, když se můžou předvést před vlastním publikem, ale nepřemýšlel jsem o tom, jestli jsou na hřišti hráči z Plzně, nebo ne. Plzeňští fanoušci nám vytvořili fantastickou kulisu a patří jim velký dík.