reklama

Bility chce šéfovat FIFA, odvolal se k CAS proti vyřazení z voleb

Sídlo FIFA v Curychu. Sídlo FIFA v Curychu. autor: Reuters
Dalším ze zájemců o post prezidenta mezinárodní federace FIFA, který se odvolal proti svému vyřazení z kandidátské listiny, je šéf liberijského fotbalu Musa Bility. Volby jsou na programu už 26. února.

Lausanne - Šéf liberijského fotbalu Musa Bility se chce u mezinárodní arbitráže CAS domoci zařazení mezi oficiální uchazeče o místo předsedy mezinárodní federace FIFA. Volební komise FIFA v listopadu jeho přihlášku po prověrkách etické komise vyřadila, přesný důvod ale nezveřejnila.

Zástupci CAS Bilitymu přislíbili zrychlené projednání, aby se v případě úspěšného odvolání stihl zapojit do voleb, které jsou na programu 26. února. Slyšení se uskuteční ještě před Vánocemi a verdikt CAS oznámí do konce roku.

Na arbitráž se už v listopadu obrátil další vyřazený kandidát David Nakhid. Komise přihlášku někdejšího kapitána reprezentace Trinidadu a Tobaga nepřijala, protože podle ní nesplnil požadovanou podmínku pěti nominací od národních federací.

Ve hře o místo nástupce Seppa Blattera tak momentálně je pět kandidátů. Schvalovacím procesem prošli Alí bin Husajn, Jerome Champagne, Gianni Infantino, Salmán bin Ibráhím Chalífa a Tokyo Sexwale. Na seznam se ještě může vrátit šéf UEFA Michel Platini, pokud u CAS uspěje s odvoláním proti dočasnému zákazu působení ve fotbale.

reklama