Bitva o Londýn pro Chelsea, Kohouti přestříleli United

29. 9. 2012 20:31
Chelsea zůstává i po šesti kolech neporažena a vítězstvím 2:1 v londýnském derby nad Arsenalem si zajistila, že zůstane i po tomto kole první.
Chelsea zůstává v anglické lize stále neporažena
Chelsea zůstává v anglické lize stále neporažena | Foto: Reuters

Praha - Chelsea ve šlágru kola a bitvě o fotbalový Londýn porazila Arsenal na jeho hřišti 2:1 a upevnila si vedoucí pozici v tabulce Premier League.

Utkání rozhodl v 53. minutě z trestného kopu Mata. Za hosty otevřel skóre Torres. Jedinou brankou Arsenalu vyrovával na 1:1 na konci prvního poločasu Gervinho.

Arsenal prohrál poprvé v sezoně. Chelsea si připsala páté vítězství a mohla se opět opřít o výkony reprezentačního brankáře Petra Čech.

Čech za stavu 2:1 zajistil vítězství, když nejprve konečky prstů vyrazil hlavičku Podolského, a pak zlikvidoval i nepříjemně tečovaný pokus Girouda.

United nezvládli přestřelku

Na výhru Chelsea nedovedl zareagovat Manchester United, který podlehl dalšímu londýnskému celku Tottenhamu. ´Kohoutům´ se výtečně povedla první půle, když po 32 minutách a trefách Vertonghena s Balem vedli na Old Trafford už 2:0.

Fergusonovi svěřenci se dokázali gólově prosadit zásluhou Naniho a Kagawy až krátce po změně stran. Jenže do této tříminutovky se vešla také branka hostujícího Dempseyho, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Džeko se trefil po minutě na hřišti

Hrdinou odpoledne byl i útočník Manchesteru City Edin Džeko. Bývalý kanonýr Teplic se dostal na hřiště v 86. minutě a po necelé minutě na trávníku brankou rozhodl o vítězství Citizens ve Fulhamu 2:1.

Po šesti kolech se konečně probrali i fotbalisté Liverpoolu, kteří si připsali první výhru v sezoně. A pořádně si u ní zastříleli. Hattrickem v Norwichi se blýskl Suárez, Liverpool nakonec vyhrál 5:2.