Sparta v mistrovských dostizích ztratila a jen remizovala

26. 4. 2013 20:00
Sigma remizovala s Duklou 0:0 a ztratila v boji o evropské poháry.
Sparta prohrávala 0:2, ale díky Romanu Bednářovi zvládla vyrovnat
Sparta prohrávala 0:2, ale díky Romanu Bednářovi zvládla vyrovnat | Foto: CPA

Praha - Narodilo se překvapení. Sparta doma jen remizovala s Jihlavou 2:2 a v dostizích za ligovým titulem s Plzní ztratila dva body. Vysočina navíc vedla 2:0. Bednář s Lafatou ale dokázali srovnat.

Fotbalová Olomouc nevyhrála ani posedmé v řadě, ale udržela za zády pražskou Duklu. Vzájemný souboj o poháry skončil na Julisce bezbrankovou remízou 0:0.

Matná Sparta měla namále

Sparta měla za sebou pětizápasovou vítěznou šnůru a podle papírových předpokladů ji měla proti Jihlavě s přehledem natáhnout.

Jenže obraz hry tomu vůbec nenasvědčoval. Vysočina na letenský celek vyrukovala s aktivním napadáním a pestrými protiútoky a v prvním poločase byla gólu blíž. Jenže Jungrovi s Masopustem chybělo před brankou razantnější počínání v koncovce.

Sparta se však nepropracovala ani k tomu. V nejnadějnějších situacích scházely Lafatovi či Váchovi centimetry.

Zasloužené vedení Jihlavy, pak bleskové vyrovnání

V podobném duchu uběhla i polovina druhé půle, Spartě nepomohlo ani brzké nasazení střídajícího Kweukeho. Naopak udeřilo na opačné straně.

V 65. minutě se hosté rychlou kombinací dostali před vápno, Josl nacentroval a jeho přihrávku si srazil do vlastní branky Jarošík. Za další dvě minuty byl na světě druhý gól Vysočiny. Zpětnou přihrávku Masopusta umístil přesně k tyči Vaculík.

Domácí kouč Lavička na nic nečekal a poslal do hry také Bednáře a záhy si za tento tah mohl gratulovat. Po Bednářově centru nadvakrát snížil Lafata a o pár desítek sekund později urostlý útočník sám vyrovnal.

Pražané byli rázem na koni a díky dalším šancím sahali najednou po výhře. Vítěznou branku však už nepřidali, a tak se Jihlava zaslouženě dočkala alespoň bodu.

Sigma ztratila na Jablonec

Dukla se sice dočasně dostala na páté místo ligové tabulky, šestý Liberec má ale stejně bodů a utkání na hřišti Mladé Boleslavi k dobru.

Dukla přitom byla po většinu zápasu aktivnějším týmem, vypracovala si také celou řadu velkých šancí, ale její snaha končila buď na brankáři Zlámalovi či na špatné koncovce. Olomouc si tak sice před Duklou udržela tříbodový náskok, ale ztratila v souboji s Jabloncem. Ten má na třetím místě stejně bodů, ale v sobotu hraje doma s Plzní.

25. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 2:2 (0:0)

Branky: 74. Lafata, 75. Bednář - 65. vlastní Jarošík, 67. Vaculík. Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Vysloužil. ŽK: Jungr, Karlík, Marek, Rada, Vaculík (všichni Jihlava). Diváci: 11.695.

Sparta: Vaclík - Vidlička (70. Bednář), Švejdík, Jarošík, Hybš - Kadlec, Vácha, Hušbauer, Matějovský, Krejčí (52. Kweuke) - Lafata. Trenér: Lavička.

Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Josl (77. Čvirik) - Masopust (72. Kliment), Rada, Jungr (89. Koloušek), Karlík, Vaculík - Šimonek. Trenér: Komňacký.

Dukla Praha - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Zeman. ŽK: Štetina, Borek, Vrzal - Javůrek, Navrátil, Škerle, Hořava. Diváci: 3580.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Kalouda (57. Malý), Gedeon, Borek - Hašek (76. Přeučil), Pospěch, Néstor (85. Berger). Trenér: Kozel.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Koutný - Hořava, Pospíšil (90.+1 Šindelář) - Navrátil (89. Varadi), Plšek, Javůrek (46. Petr) - Doležal. Trenér: Pivarník.

1. Sparta 25 16 6 3 43:18 54
2. Plzeň 24 16 5 3 43:15 53
3. Jablonec 24 11 8 5 42:30 41
4. Olomouc 25 11 8 6 34:24 41
5. Dukla 25 9 11 5 40:28 38
6. Liberec 24 11 5 8 32:29 38