Blamáž! Chelsea bez Čecha přišla v závěru o jasnou výhru

30. 1. 2013 23:30
Fotbalisté Chelsea gólem v 87. a čtvrté minutě nastavení přišli o dvougólový náskok s Redingem a jen remizovali 2:2. Stejným výsledkem skončilo utkání Arsenalu s Liverpoolem.
Fotbalisté Chelsea museli skousnout hořkou pilulku, na konci zápasu v Readingu přišli o dvoubrankové vedení. | Foto: Reuters

Reading - V úplném závěru přišli fotbalisté Chelsea o výhru ve 24. kole anglické Premier League na hřišti Readingu.

Domácí díky gólům útočníka Adama le Fondreho v 87. a čtvrté minutě nastavení vyrovnali a zajistili si alespoň bod.

Za hosty nehrál Petr Čech, který dostal volno, aby doléčil zranění lýtka.

Stejným výsledkem skončilo utkání Arsenalu s Liverpoolem, kde pro změnu Gunners doháněli dvoubrankové manko.

Fotbalisté Manchesteru United porazili díky dvěma gólů Wayneho Rooneho Southampton 2:1 a díky úternímu zaváhání Citizens v duelu s QPR navýšili náskok v čele tabulky na sedm bodů.

Liverpool neudržel dvougólové vedení

Na Emirates Stadium začalo pro domácí utkání nejhůře, jak mohlo. Sagna podklouzl při bránění Johnsona a nabídnutou šancí nakonec nepohrdnul Suárez, který překonal Szczesného a zaznamenal svou sedmnáctou branku v tomto ročníku soutěže.

Arsenal poté získal převahu, ale buď si nevypracoval dostatečně velkou příležitost, nebo úřadoval brankář Reina.

Před koncem poločasu mohli být Gunners rádi, že neinkasovali podruhé. Henderson se dostal za obranu a málem přeloboval vyběhnuvšího brankáře.

Arsenal vyrovnal během tří minut

Po přestávce měl šanci na vyrovnání Walcott, ale hlavou mířil nad. Místo toho se vlnila síť opačné branky. Henderson si postupně povodil celkem čtyři hráče Arsenalu a dotlačil míč do branky.

Zřejmě až druhý gól byl pro domácí impulzem pro to, aby s výsledkem něco začali dělat. Nejprve Giroud hlavou snížil a tři minuty na to Walcott přesnou pumelicí srovnal na 2:2.

V úplném závěru mohl tři body domácím vystřelit Giroud, ale míč mu nesedl, na druhé straně byla Suárezova rána zblokována. Gól už nepadl, a tak si ve šlágru kola týmy body rozdělily.

Rooney během pár minut otočil zápas

Manchester United v duelu se Southamptonem na Old Trafford překvapivě brzy prohrával.

Nedorozumění mezi záložníkem Carrickem a gólmanem De Geou potrestal hostující Rodriguez.

Jenže United dokázali rychle odpovědět, když se po Kagawově přihrávce trefil přesně k tyči Wayne Rooney. Tentýž hráč pak v 27. minutě druhou brankou skóre otočil.

Dalšího gólu se už diváci nedočkali, Southampton tak na výhru nad United čeká již deset let.

Chelsea v závěru znova selhala

Chelsea šla do vedení na hřišti Readingu těsně před přestávkou zásluhou Matovy přesné střely.

Na 2:0 zvýšil v 66. minutě Lampard. "Blues" ale nedokázali vedení udržet, když je dvěma brankami v samém závěru sestřelil Le Fondre.

Hosté zůstali v tabulce třetí, promarnili ale příležitost stáhnout náskok Manchesteru City, na který stále ztrácejí šest bodů.

Reading naopak díky remíze opustil sestupové pásmo a je sedmnáctý.

Výsledky 24. kola:

Arsenal - Liverpool 2:2 (65. Giroud, 67. Walcott - 5. Suárez, 60. Henderson), Everton - West Bromwich 2:1 (29. a 45.+1 z pen. Baines - 65. Long), Norwich - Tottenham 1:1 (32. Hoolahan - 80. Bale), Fulham - West Ham United 3:1 (10. Berbatov, 49. Rodallega, 90. vlastní O'Brien - 48. Nolan), Manchester United - Southampton 2:1 (8. a 27. Rooney - 3. Rodriguez), Reading - Chelsea 2:2 (87. a 90.+4 Le Fondre - 45.+2 Mata, 66. Lampard).

1. Manchester United 24 19 2 3 59:31 59
2. Manchester City 24 15 7 2 45:19 52
3. Chelsea 24 13 7 4 49:24 46
4. Tottenham 24 12 6 6 41:29 42
5. Everton 24 10 11 3 37:27 41
6. Arsenal 24 10 8 6 48:29 38
7. Liverpool 24 9 8 7 42:30 35
8. Swansea 24 8 10 6 34:27 34