reklama

Blažek ukázal Baníkovcům prostředníček. Napodobí Řepku?

Bude muset Jaromír Blažek také před disciplinárku? Bude muset Jaromír Blažek také před disciplinárku? autor: Jakub Šafránek
Kapitán Sparty reagoval na nadávky ze sektoru hostů

Praha - Jako by kapitánská páska fotbalistů pražské Sparty soupeře přitahovala.

Před dvěma týdny vyprovokoval záložník Slovácka Ladislav Volešák tehdejšího kapitána Tomáše Řepku přišlápnutím nohy a ten na něj zezadu plivnul. Od disciplinární komise dostal trest na tři ligové zápasy a byla mu odebrána kapitánská páska do konce sezony.

Jeho zástupce Jaromíra Blažka v 61. minutě nedělního zápasu proti Baníku Ostrava (4:0) zase rozčílil úder loktem do obličeje od útočníka soupeře Adama Varadiho natolik, že na něj brankář Sparty řval: "Ty kreténe!"

Čtěte také:
Sparta rozstřílela Baník 4:0. Ligu vede Olomouc
Sparta byla markantně lepší, smutní po debaklu Baník

To však zaslechli fanoušci Baníku, kteří měli sektor hned vedle 'Blažkovy' brány. Začali mu sprostě nadávat a na dálku mu vyhrožovat. Až dosud by bylo vše v normě zdejších zápasů, protože to se v české lize běžně stává. Jenže...

Blažka vulgarity fanoušků hostí vyprovokovaly natolik, že na ně při ošetřování sparťanskými lékáři ukázal prostředníček, což k jeho smůle zabraly kamery České televize, která zápas přímým přenosem vysílala.

Jistě, polehčující okolností pro Blažka může být, že šlo narozdíl od Řepkova plivance 'pouze' o pohoršující gesto, navíc ne proti soupeři, přesto toto gesto na hřiště nepatří a disciplinární komise by se jím měla zabývat a Blažka za něj potrestat.

Stejně tak by se však měla zabývat Varadiho úderem loktem do Blažkova obličeje, který hlavní sudí Kocourek nepochopitelně neocenil červenou kartou.

A to přesto, že se Varadi omluvil. "Přiznávám, šel jsem do toho nešťastně loktem. Ale bylo to nezaviněné, nechtěl jsem ho zranit. Vyříkali jsme si to a bylo to v pohodě. V zápase je takových soubojů mnoho," řekl novinářům po zápase.

Opačného názoru však byl expert ve studiu Studia Fotbal a někdejší útočník pražských Bohemians či Jablonce Luděk Zelenka.

"Tenhle zákrok byl jasný úmysl. Byla to prasárna, kterou jsem už dlouho neviděl. Kdyby byl na hřišti Tomáš Řepka, tak bych očekával další blikanec. Jsem zvědavý na disciplinárku. Když už hráči k sobě nemají úctu, tak se aspoň musí bát tvrdého trestu."

Kocourek však už dříve měl Varadiho potrestat za stáhnutí sparťanského záložníka Juraje Kucky v pokutovém území, a navíc se poté oba pokopali. On i Kucka však opět vyvázli bez trestu, i když si minimálně žlutou zasloužili.

Přesto Varadi zápas nedohrál, po faulu na Hohenedera putoval v 63. minutě po druhé žluté pod sprchy. Už v civilu pak musel sledovat, jak jeho spoluhráči v závěru inkasují čtvrtý gól.

reklama