23. 11. 2013 15:41
Everton ve 12. kole anglické ligy remizoval v derby s Liverpoolem 3:3.
Olivier Giroud z Arsenalu proměňuje penaltu proti Southamptonu
Olivier Giroud z Arsenalu proměňuje penaltu proti Southamptonu | Foto: Reuters

Praha - Už potřetí v řadě nepoznala bitva o Liverpool vítěze. Zápas letošního 12. kola Premier league však musel z těchto tří remíz bavit nejvíce.

Domácí Everton se totiž s Liverpoolem rozešel smírně po šestigólové přestřelce. Vyrovnávací branku na 3:3 přitom hostující Sturridge vstřelil v 89. minutě.

Remízu druhých "Reds" využili především Arsenal a Chelsea.

"Kanonýři" zvítězili nad Southamptonem 2:0 a zvýšili svůj náskok v čele na čtyři body. "Blues" se zase díky výhře 3:0 na hřišti West Hamu bodově na Liverpool dotáhli.

Hrdinou Arsenalu Giroud

Duel Arsenalu s třetím Southamptonem, který vinou dopravních problémů začal s patnáctiminutovým zpožděním, rozhodl dvěma góly francouzský útočník Olivier Giroud.

Nejprve ve 22. minutě potrestal minelu gólmana hostů Artura Boruce, když mu odebral míč a uklidil jej do prázdné branky. Čtyři minuty před koncem pojistil výhru domácích z penalty po faulu na Pera Mertesackera. Tomáš Rosický odehrál za Arsenal závěrečnou čtvrthodinu.

Góly v derby padaly už od 5. minuty

Skóre tradičního Merseyside derby otevřeli hosté, když se už v 5. minutě po rohovém kopu prosadil Brazilec Coutinho. Jednadvacetiletý záložník skóroval poprvé od lednového příchodu z Interu Milán. Everton ale za další tři minuty vyrovnal, přesnou střelou do horního rohu se o to postaral Kevin Mirallas. Díky trefě Luíse Suáreze z přímého kopu a jeho devátému gólu v sezoně však Liverpool v 19. minutě znovu vedl.

Po změně stran zařídil obrat v utkání útočník Romelu Lukaku, jehož dvě branky znamenaly pro letní posilu z Chelsea již šestý a sedmý zásah v ročníku. Vítězství domácím sebral minutu před koncem Daniel Sturridge, který tak udržel krok se Suárezem v čele tabulky střelců anglické ligy.

Lampard se trefil dvakrát

Dvěma brankami se na výhře Chelsea v duelu s "Kladiváři", v němž nechyběl ani český brankář Petr Čech, podílel záložník Frank Lampard. Nejprve v 21. minutě proměnil pokutový kop po faulu gólmana Jussiho Jääskeläinena na Oscara.

Brazilský útočník třináct minut nato střelou k tyči zaznamenal pátou trefu v ročníku a stal se nejlepším ligovým střelcem "Blues". Osm minut před koncem uzavřel skóre na konečných 3:0 znovu Lampard.

Čelůstka byl při prohře Sunderlandu

Obránce Sunderlandu Ondřej Čelůstka odehrál na hřišti Stoke 69 minut, ale porážce 0:2 nezabránil. Hosté museli téměř hodinu hrát bez vyloučeného Wese Browna.

Duel nováčků mezi Hullem a Crystal Palace vyhráli 1:0 hosté, kteří před zápasem jmenovali novým trenérem Tonyho Pulise. Ke druhé výhře v sezoně však tým ještě dovedl dočasný kouč Keith Millen. Zápas rozhodl Barry Bannan.