reklama

Blíží se konec. Kanonýr Müller trpí Alzheimerovou chorobou, jeho stav je velmi špatný

Gerd Müller Gerd Müller autor: ČTK
Zdravotní stav legendárního německého fotbalového kanonýra Gerda Müllera, který trpí Alzheimerovou chorobou a žije v pečovatelském domě, je podle jeho manželky velmi špatný. V souvislosti s úterními 75. narozeninami bývalého mistra světa i Evropy to Uschi Müllerová řekla v rozhovoru deníku Bild.

"Vždy byl bojovník, celý život byl statečný a je takový i nyní. Gerd se ve spánku blíží svému konci," řekla Müllerová. "Doufám, že nemůže přemýšlet o svém osudu, o nemoci, která člověku bere veškerou důstojnost," dodala manželka držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 1970.

Jeden z nejlepších útočníků všech dob odehrál většinu kariéry za Bayern Mnichov, jemuž pomohl ke třem vítězstvím v tehdejším PMEZ, jednomu v PVP či čtyřem ligovým titulům. S 365 góly je Müller dosud střeleckým rekordmanem bundesligy. Dalších 68 branek přidal v německém dresu, v němž se výrazně podílel na zlatu z mistrovství světa 1974 i Eura 1972.

Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Prohlédněte zde
reklama