reklama

Probudí se stará rivalita mezi Mourinhem a Guardiolou? Josému klidně ruku podám, říká Guardiola

Oba trenéři ještě v době, kdy vedli dva největší kluby ve Španělsku - tedy Real Madrid a Barcelonu. Oba trenéři ještě v době, kdy vedli dva největší kluby ve Španělsku - tedy Real Madrid a Barcelonu. autor: Reuters
Oba slavné týmy z Manchesteru jsou momentálně na předsezónním herním soustředění v Číně. Zítřejší derby v Pekingu bude rovněž premiérovým soubojem Josého Mourinha a Pepa Guardioly v nových klubech a fanoušci vzpomínají na zápasy plné emocí ještě v době, kdy Guardiola vedl Barcelonu a Mourinho Real Madrid.

Praha - José Mourinho a Pep Guardiola se do roku 2012 pravidelně potkávali ve španělské lize, kde první jmenovaný působil v Realu Madrid a druhý v Barceloně, tedy u dvou největších rivalů v boji o španělský titul.

Mourinho vs. Guardiola! Praha uvidí duel legendárních koučů Mourinho vs. Guardiola! Praha uvidí duel legendárních koučů Čtěte zde

Jenže od roku 2012 se oba potkali jen jednou. V letošní sezoně, ale bude vše jinak Guardiola totiž nově vede Manchester City a Mourinho městského rivala United.

Během španělských El Clásic docházelo a dochází k častým rozepřím mezi hráči i trenéry, ale během působení trenérských hvězd Guardioly a Mourinha některé spory přesáhly určité hranice.

Nevychovanci Mourinhovi hrozí trest až na 12 zápasů Nevychovanci Mourinhovi hrozí trest až na 12 zápasů Čtěte zde

Fanoušci tedy znovu očekávají zápasy plné emocí, ale vše krotí Guardiola, který i přes všechny peripetie z dob minulých žádnou zášť vůči Mourinhovi necítí. "Josému klidně ruku na důkaz přátelství podám," řekl pro britskou BBC Guardiola.

reklama