reklama

Bod jsme vyválčili hlavně díky Jedličkovi, pochvaloval si Krejčí

Karel Krejčí Karel Krejčí autor: ČTK
 Podle trenéra Karla Krejčího uhráli čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let v úvodním duelu mistrovství Evropy s Itálií remízu 1:1 hlavně díky vynikajícímu výkonu brankáře Martina Jedličky. Jednička "Lvíčat" ale slova chvály mírnila.

Češi v prvním utkání ve skupině B ve slovinském Celje prohrávali od 31. minuty po trefě Gianlucy Scamaccy. Vyrovnání se dočkali v 75. minutě, kdy si záložník Giulio Maggiore vstřelil vlastní gól. Italy však branka nezlomila a Jedličku několikrát zaměstnali, přestože od 84. minuty dohrávali bez vyloučeného Sandra Tonaliho. V závěru nastavení navíc uviděl červenou kartu i Riccardo Marchizza.

Divočina na úvod ME. Lvíčata remizovala s Itálií, soupeř dohrával o devíti Divočina na úvod ME. Lvíčata remizovala s Itálií, soupeř dohrával o devíti Čtěte zde

"Tým už je dlouho pohromadě a kluci si zvykli, že je Martin v zápasech drží. Hlavně jeho zásluhou jsme uhráli bod. Hlavně v závěru, kdy jsme se obávali o výsledek, měl řadu momentů, v nichž tým výrazně podržel. Jsme rádi, že ho máme. Prokázal, jak je pro mančaft důležitý a se silnou Itálií máme cenný bod," řekl Krejčí na on-line tiskové konferenci.

Jedlička to však vnímal jinak. "Neberu to tak, že bych kluky podržel, i když tam nějaké šance byly. Trenér gólmanů Láďa Majer s hlavním trenérem mě připravovali, že nějaké šance si Italové vytvoří, takže abych je případně uhasil. Jsem za to rád, ale teď se jdu připravit na Slovinsko, abychom udělali tři body a byli krok od čtvrtfinále," připomněl Jedlička sobotní utkání s domácím týmem, který dnes obhájci zlata ze Španělska podlehl 0:3.

Za nejtěžší považoval Tonaliho střelu z přímého kopu krátce po vyrovnání. "Tyhle balony jsou pro gólmany nejhorší. Chtěl jsem nejdřív vyběhnout, ale pak jsem naštěstí zacouval a vyškrábl jsem to na roh," uvedl třiadvacetiletý brankář Dunajské Stredy.

Zápas byl podle něj vyrovnaný. "Italové nepůsobili dominantním dojmem, protože máme taky kvalitu. O přestávce jsme si řekli, že určitě musíme dát gól a hlavně že nesmíme podcenit začátek druhé půle, abychom nedostali brzký gól na 2:0, protože pak už by bylo hotovo. Taky jsme si řekli, že se máme zklidnit a že máme kvalitní hráče, což se ukázalo. Do prvního vyloučení jsme je tlačili, ale pak jsme asi byli nervózní. Bod ale bereme," prohlásil Jedlička.

"Vstup do turnaje je vždycky důležitý. Itálie je určitě se Španělskem favoritem skupiny. Kluky můžu jenom pochválit za to, že se nezalekli silného soupeře a že na mistrovství Evropy máme první bod. Teď uděláme maximum pro to, abychom se připravili na Slovince a měli ve třetím zápase možnost hrát o čtvrtfinále, to je hlavní cíl," konstatoval Krejčí.

Potěšily ho i výkony některých hráčů. "Dneska jsme do sestavy dali poměrně dost mladých hráčů, krom Vitíka i Karabce a Šulce, kteří jsou perspektivní směrem k příští kvalifikaci a jsou to pro ně obrovské zkušenosti. Ukázali, že z nich vyrůstají kvalitní hráči," řekl kouč.

reklama