Bohemians 1905 doma selhali, Zlín odváží výhru

25. 11. 2007 15:56
Bohemians 1905 - Tescoma Zlín 1:2
Fanoušci Bohemians 1905
Fanoušci Bohemians 1905 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Výsledkové trápení nováčka fotbalové Gambrinus ligy, Bohemians 1905, dál pokračuje. Přestože "Klokani" vedli nad Zlínem od páté minuty gólem z penalty, nakonec si z Ďolíčku odvezli všechny body hosté za výhru 2:1.

Pro Bohemians 1905 je nedělní porážka už třetí v řadě, pražskému celku nepomohla ani reprezentační přestávka. Naopak Moravané se radují. Už počtvrté jeli na podzim do Prahy, na poslední pokus se jim podařilo v hlavním městě vyhrát.

Přitom ale zápas nezačili ideálně. Vršovický Ďolíček jásal už po pěti odehraných minutách. Domácí Hašek byl stažen ve vápně a rozhodčí ukázal na bod pro penaltu.

Míč si vzal brankář Radek Sňozík a pokutový kop sebevědomě proměnil.

Domácí byli v úvodu aktivnější, ale po dvaceti minutách mohl poprvé srovnat zlínský Malár, jenž po Šmahajově centru hlavičkoval těsně vedle.

Za dalších osm minut už ale bylo srovnáno. Penner zahrával standardku, kterou prodloužil hlavou Martin Vyskočil a balón zapadl za Sňozíkova záda.

Žůrkovo selhání napravil Vyskočil

Ve druhé půli se domácí místy dostávali pod tlak a půl hodiny před koncem zápasu měl stoprocentní šanci na vedoucí branku Žůrek. Zlínský rychlík šel s Malárem sám na Sňozíkovu branku. Jenže ex-ostravský fotbalista v zakončení neuvěřitelně selhal.

Hosté však nemuseli dlouho litovat. Vzápětí totiž Vyskočil trknul hlavou do míče po rohovém kopu a Zlín dokonal obrat v zápase. Vyskočil svým druhým gólem uzavřel na konečných 2:1.

V tabulce zůstávají Bohemians na předposledním patnáctém místě, Moravané si polepšili, ze sedmé pozice se zatím posunuli na pátou.

Bohemians 1905 - Tescoma Zlín 1:2 (1:1)