Bohemians 1905 dopadli jak sedláci u Chlumce, tým ČFL je vyřadil v poháru

2. 10. 2019 17:58
Fotbalisté Bohemians 1905 vypadli v MOL Cupu ve třetím kole a nenavážou na semifinálovou účast z minulého ročníku. Pražský celek dnes prohrál 1:2 na hřišti třetiligového Chlumce nad Cidlinou, který po Příbrami vyřadil z poháru už druhého prvoligového soupeře.
Fotbalisté Bohemians 1905 nenavážou na semifinálovou účast z minulého ročníku MOL Cupu. | Foto: Milan Kammermayer

Domácí poslal do vedení Jakub Jarkovský, za hosty pak sice srovnal Jan Vodháněl, ale o postupu Chlumce tři minuty před koncem rozhodl Tomáš Bastin.

Bohemians 1905 prohrávali od první minuty, kdy se hlavou prosadil domácí kapitán Jarkovský. Ještě hůř mohlo být s Klokany v 15. minutě, kdy rozhodčí po faulu Daniela Krcha nařídil pokutový kop. Střelu Tomáše Labíka ale brankář Roman Valeš vyrazil a dorážku záložník Chlumce poslal do tyče.

Pražané vyrovnali v 71. minutě zásluhou Vodháněla, který se prosadil po rohovém kopu. Bohemians 1905 poté soupeře přitlačili, ale domácí toho tři minuty před koncem využili k rychlému protiútoku, který přesnou střelou na zadní tyč zakončil Bastin.

Bohemians 1905 se stali třetím prvoligovým klubem, který už se s pohárem rozloučil. Ve druhém kole si Chlumec nad Cidlinou poradil 2:1 s Příbramí a minulý týden bylo třetí kolo konečnou pro Karvinou, která prohrála 0:2 s druholigovou Viktorií Žižkov.