16. 9. 2007 19:17
Na jablonecké Střelnici se hrál podpůměrný fotbal
Stadion Bohemians 1905 se mohli spolehnout i na své fanoušky (ilustrační foto)
Stadion Bohemians 1905 se mohli spolehnout i na své fanoušky (ilustrační foto) | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Šesté kolo nejvyšší fotbalové soutěže pokračovalo v neděli dalšími zápasy.

Jablonec se utkal s ligovým nováčkem Bohemians 1905.

Zápas osmého a čtrnáctého celku ligové tabulky přinesl fotbal nevalné úrovně.

Nepřesné přihrávky ve středu, nedotažené akce po křídlech a pramálo gólových šancí - to vše bylo k vidění na stadionu v Jablonci.

Dále čtěte:

První náznak šance si vypracovali ve 4. minutě domácí. Rilke zatáhl míč po levé straně, přihrávka po zemi doputovala až k Barankovi, který přízemní střelou pouze protáhl pozorného brankáře Bohemians Sňozíka.

Barankův pokus byl také na dlouhé minuty jedinou situací, která se dala nazvat fotbalovou.

Oboustranně nepřesná, nepohledná hra nemohla fotbalové fandy nikterak zaujmout.

Co si ale pozornost určitě zasloužilo, bylo chování vršovických příznivců. Ti nedbali varování hlavního pořadatele a zaměstnávali hasiče dělobuchy, které se co chvíli objevovaly na hrací ploše.

Nefotbalová podívaná pokračovala do konce poločasu, do šaten se obě mužstva rozešla smírně 0:0.

Druhý poločas přinesl přeci jen zlepšenou hru. Zvlášť domácí Jablonec se tlačil do útoku.

V 54. minutě se k brance hostí prodral Klapka, chytře posunul míč na střídajícího záložníka Svátka, který jen těsně minul tyč hostujícího brankáře.

Tlak Jablonce se stupňoval. V 66. minutě si aktéři předchozí akce role vyměnili. Svátek připravil střeleckou pozici pro Klapku, ten však zbrkle přestřelil.

Hra se po příležitostech Jablonce vrátila do podprůměru. Náznaky šancí na obou stranách vyšuměly do prázdna. Bylo vidět, že oba týmy nechtějí hlavně inkasovat.

Ke konci zápasu se utkání lehce vyhrotilo, žluté karty v krátkém časovém úseky viděli domácí Krejčí a hostující Kotyza.

Jablonec remizoval s Bohemians 1905 0:0.

Výsledek:
Jablonec - Bohemians 1905 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Gallo, Vysloužil. ŽK: Baranek, Krejčí, Svátek - Škoda, Ordoš, Rada. Diváků: 5180.
Jablonec: Špit - Fukal (20. Krejčí), Zábojník, Homola, Hamouz - Baranek (75. Valenta), Vácha, Loučka (46. Svátek), Rilke - Zelenka, Klapka.
Bohemians: Sňozík - Marek, Lukáš, Rada, Šmarda - Moravec (77. Bartek), Slezák, Adam, Kunášek - Polodna (80. Kotyza), Škoda (64. Ordoš).