30. Ondrášek
33. Ba Loua
73. Kopic
84. Beauguel

Hezký sobotní podvečer, vítejte u online přenosu z utkání 4. kola fotbalové Fortuna:ligy mezi Bohemians a Plzní. Zápas začíná v 19:00.

Fortuna:liga se dostala už do svého čtvrtého kola. Po tom třetím byla v čele tabulky poměrně překvapivě pražská Sparta, která vstoupila do sezony výborně a dává zapomenout na roky minulé. Využila tak i první ztráty Slavie s Pardubicemi. Sešívaní si však včera v předehrávce napravili chuť. V Edenu totiž rozstříleli Teplice 5:1 a pozitivně se naladili na předkolo Ligy mistrů. O bod se tak dostali před Spartu, ta však zítra dohrává doma proti Zlínu. Teď se však budeme věnovat třetímu týmu z neužšího okruhu favoritů, Viktorii Plzeň. Tu čeká duel v Ďolíčku proti Bohemians.

Plzeňští fotbalisté zatím odehráli tři utkání, z toho dvě na domácím hřišti. V obou uspěli, když nejprve porazili Opavu 3:1 a minulý týden také Mladou Boleslav 2:1. Jenže trable může dělat kouči Gulovi defenzíva Západočechů. Doma inkasovali vždy po jedné brance, horší to bylo ale v Liberci, kde Viktoria inkasovala čtyřikrát, z toho třikrát v rozmezí jedenácti minut. Když k tomu připočteme tři branky obdržené v Alkmaaru v předkole Ligy mistrů, v Plzni se mají na co zaměřit. Nepřesvědčivá je forma kapitána Brabce i dalších členů defenzívy. Posílení však přišlo do ofenzívy, kde přišel z Dallasu reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek. Ten hned dnes naskakuje v základní sestavě.

Tuto jedenáctku vyšle do utkání kouč Adrián Gula. Hned v prvním zápase se v základu objevuje útočník Zdeněk Ondrášek. Na křídlech ho budou podporovat Ba Loua a Kopic.

Výkony nahoru - dolů předvádí i dnešní soupeř Plzně Bohemians 1905. Klokani totiž vstoupili do sezony přímo fantasticky. V prvním kole totiž v Ďolíčku rozstříleli Mladou Boleslav 4:0. I po druhém kole měl vršovický celek v kolonce inkasovaných branek nulu, tentokrát ale vyšel střelecky naprázdno i on. Po vyrovnaném průběhu utkání Pražané remizovali v Brně 0:0. Minulý pátek přišel ale tvrdý pád na zem. V Olomouci totiž Bohemians úplně propadli, za celé utkání jen jedinkrát vystřelili, na bránu nemířili ani jednou. Hanáci je úplně rozložili a zaslouženě vyhráli 3:0. Klusáčkovi svěřenci tak budou chtít doma bodovat a určitě napravit poslední výkon.

Klokani nastoupí ve stejné sestavě, které to minulý týden nevyšlo na hřišti Olomouce.

Fanoušci Plzně během týdne museli přijmout zprávu, že jejich bývalý trenér Pavel byl v Bulharsku hospitalizován kvůli trombóze. Naštěstí poté přišly i daleko lepší zvěsti, český trenér, který vedl i národní tým, bude v pořádku a po pár dnech bude propuštěn.

Dnes byly na programu dvě utkání. Opava doma remizovala s Českými Budějovicemi 0:0 a ostravský Baník slavil první výhru, když doma jasně přehrál Pardubice 3:0. Duel Slovácka s Příbramí byl odložen kvůli nákaze koronavirem v týmu Příbrami.

Oba týmy už jsou hrací ploše, utkání brzy začne.

Duel v Ďolíčku právě začal.

1

Hned v první minutě měli domácí nebezpečný protiútok. Brabec ztratil míč v souboji s Puškáčem, útočník Bohemky ale nenašel svým pasem spoluhráče Vaníčka.

5

Vypadá to, že Klokané hrají se třemi stopery vzadu. Do obrany se zasunul Josef Jindřišek, která má po boku Hůlku a Bederka, krajní křídelní beky hrají Dostál a Bartek. Ve středu zálohy operují Vacek s Levinem a Puškáče na hrotu doplňují ze zálohy Hronek a Vaníček.

6

Antonín Vaníček šel do souboje s Brabcem příliš tvrdě, proto poté nemohl pokračovat s míčem směrem na bránu Plzně.

9

Kopic hledal ve vápně Ondráška, ten se ale k pořádnému zakončení nedostal.

11

Káčer zkoušel pálit zhruba z 20 metrů, ale míč mířil mimo a Ondrášek nedokázal tečovat.

12

První velká šance Viktorie. Kopic po pěkné akci s Ondráškem našel ve vápně volného Ba Louau, jenže ten z první trefil jen svého bývalého spoluhráče z Karviné Patrika Le Gianga.

16

Domácí ale dobře napadají rozehrávku favorita, čímž jim ztěžují jejich klasickou hru.

19

Plzeň se snažila zakombinovat u vápna, ale Ba Loua svou patičkou Havla nenašel.

22

Bleskový protiútok Bohemians skončil u Vaníčka, který střílel z pravé strany a jen hodně těsně minul bránu Aleše Hrušky.

27

Po šanci Vanička se hra opět uklidnila, Bohemians ale hrají s favority vyrovnanou partii.

28

Zajímavá standardní situace pro hosty. Jindřišek před vápnem poslal k zemi Ondráška.

30

Aleš Čermák se ujal exekuce přímého kopu, ale trefil jen zeď a od ní doputoval míč do zázemí. Roh pro Plzeň.

30

Plzeň se dočkala gólu po rohu zahraném nakrátko. Míč se od Čermáka přes Káčera dostal k Limberskému, který ještě vrátil slovenskému záložníkovi. Ten poslal do vápna centr a na první tyči se zjevil nový muž Viktorie Zdeněk Ondrášek a hlavou překonal Le Gianga.

33

Tak to je smrtící pasáž od Plzně. Bohemians hodně propadli, hosté šli do brejku, který po pravé straně tahal Kopic. Ve vápně se zjevil tristně nehlídaní Ba Loua a po přihrávce Kopice s přehledem obstřelil vyběhnuvšího brankáře Le Gianga. Křídelník z Pobřeží Slonoviny, který přišel v létě z Karviné, se v sezoně prosadil už podruhé.

36

Miroslav Káčet zkoušel překvapit gólmana z velké vzdálenosti, ale těsně přestřelil.

38

Prvním hráčem, který viděl žlutou kartu, je domácí Kamil Vacek, který poslal nepříjemně k zemi Davida Limberského.

43

Ba Loua hledal ve vápně některého ze svých spoluhráčů, ale obrana Bohemians zakročila včas.

44

Chvíli po sobě pálili Vacek a Bartek, především z druhé rány plynulo nebezpečí pro bránu Viktorky. Jenže odražený míč Dostál ani Puškáš nedokázali dotlačil do brány.

45

Nastavovat se bude 1 minuta.

První půle je za námi, Plzeň vede v Ďolíčku 2:0.

První půle skoro půlhodinu nabízela velmi vyrovnaný fotbal, po jedné šanci měly oba týmy. V 30. minutě však Plzeň rozehrála roh nakrátko a byla z toho trefa pro novou posilu Zdeňka Ondráška, který hlavou zužitkoval centr Káčera. Stačila mu tak v novém dresu půl hodina na to, aby udeřil. Hned za tři minuty domácí propadli a Viktoria z brejku trestala. Ba Loua ve vápně dostal přihrávku od Kopice a tváří tvář Le Giangovi se nemýlil. Favorit tak vede v pauze 2:0.

Bohemians nachystalo dvojí střídání. Till Schumacher nahradil Martina Dostála, Roman Květ nahradil Kamila Vacka .

Druhá půle právě začala.

46

Antonín Vaníček pálil z rohu vápna, ale jeho pokus po teči skončil mimo bránu.

48

Také Levin pálil z dálky, tentokrát jeho pokus tečoval do zámezí Jakub Brabec.

54

Ba Loua poslal ostře k zemi Levina, žlutou kartu však neviděl.

56

Na standardní situaci Čermáka si naběhl Brabec, ale z první nedokázal zakončit přesně.

58

Po pěkné akci Vaníčka vypálil z dálky jedovatou ránu Levin, Hruška ale vyrazil míč do bezpečí.

62

Čermák se po tlaku svého týmu dostal do vápna, ale jeho centr nedokázal nikdo zakončit.

64

Šance pro Bohemku, odražený míč se dostal k Bartkovi, jeho ránu ale těsn před Hruškou srazil Brabec mimo.

65

Velkou šanci měl i na druhé straně Jan Kopic, kterému naservíroval míč před bránu Ba Loua. Zkušený křídelník ale ve velké šanci bránu minul.

68

Jan Kopic zahodil i další šanci, tentokrát nechal vyniknout v úniku Le Gianga.

68

Lukáš Hejda obdržel žlutou kartu za faul na půli hřiště.

70

Bohemians mohli snížit. Roman Květ napřáhl z velké dálky a orazítkoval  tyč za Hruškou.

71

Dvojí střídání v kádru Plzně. Jean-David Beauguel nahradil Zdeňka Ondráčka a Joel Kayamba je na hřišti místo Adriela Ba Louy.

73

A je zřejmě hotovo. Jan Kopic měl během 8 minut 3 velké šance, až tu třetí ale dokázal využít. Lukáš Kalvach poslal ránu zpoza vápna a gólman Le Giang udělal první chybu. Skákavá střela mu vypadla přímo před nabíhajícího Kopice a ten se tentokrát nemýlil.

77

Kalvach ve středu pole ostřel složil k zemi Květa, uviděl za to žlutou kartu.

78

Dvoji střídání v týmu Bohemky. Ibrahim Keita nahradil Davida Puškáče, Nečas pak zase Davida Bartka.

79

Střídá i Plzeň. Aleš Čermák přepustil své místo Pavlu Buchovi.

84

Viktoráni přidávají i čtvrtou branku. Kayamba skvěle vyslal do brejku Kopice, ten stejně jako v první půli našel ve vápně volného spoluhráče, který zakončil přesně. Tentokrát byl na konci akci Jean-David Beauguel, Jan Kopic má na svém kontě už gól a dvě asistence.

86

Klokani ale alespoň snížili. Brejk domácích zakončil po přihrávce Nečase ranou z hranice vápna Antonín Vaníček.

89

Muž utkání Jan Kopic přepustil v závěru své místo Janu Kovaříkovi.

90

Nastavují se dvě minuty.

Konec zápasu je tady, Plzeň vyhrála 4:1.

Viktorka Plzeň v první půlhodině nikterak nedominovala, jenže během 3 minut 2x skóroval, když se prosadili Ondrášek a Ba Loua. To nastavilo směrování tohoto zápasu. Bohemians po změně stran vystřídali a pomohlo jim to, měli své šance, jenže Západočeši své šance narozdíl od domácích využívali. Kopic sice zakončil až napotřetí, ale poté naservíroval míč i Beauguelovi. V závěru poté už jen snížil Vaníček. Plzeň se tak dotáhla na devítibodovou Spartu a je třetí.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.