Bohemians Praha vyřadili Plzeň. Fillo nedal penaltu

Brno v závěru ukořistilo v Budějovicích postup
Dýmovnice jsou na hřišti, první fotbalová liga 2007/2008 může začít.
Dýmovnice jsou na hřišti, první fotbalová liga 2007/2008 může začít. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha a Brna postupují do čtvrtfinále Poháru ČMFS.

Ve středečním zápase na stadionu v Xaverově porazila druhá pražská "Bohemka" Plzeň 2:0. O obě branky se postaral Jiří Šisler. Hosté, kteří nedokázali za stavu 0:1 proměnit pokutový kop, jsou dalším prvoligovým týmem, jenž se se soutěží loučí.

V prvním poločase však diváci moc fotbalové krásy neviděli. Zápas připomínal spíše boj a brankáři si na obou stranách moc nezachytali.

Zápas České Budějovice - Brno sledujte ZDE

O jediné vzrušení se postarali hráči Bohemians ve 29. minutě, kdy se do nadějného úniku dostal Fenyk. Tomu však na poslední chvíli ukopl míč plzeňský Fillo, a proto se domácí záložník k zakončení nedostal.

Druhá půle začala z obou stran bojovněji, ovšem více než šance byly častěji viděny žluté karty a standardní situace.

Jedna z klíčových se vyskytla v 61. minutě. Přímý kop hostujícího Jarolíma chytil brankář Belaň a v následném brejku se dostal do kolize s plzeňskou obranou v pokutovém území Zoubek. Rozhodčí Moudrý neváhal a nařídil penaltu.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ON-LINE ZDE

K ní se postavil Jiří Šisler a střelou do levé části branky nedal brankáři Daňkovi šanci.

Ovšem ani inkasovaná branka neprobrala hosty z letargie a ti navíc mohli být rádi, že v dalších minutách neinkasovali podruhé. V 66. minutě se opřel do balonu Zoubek a brankář Daněk jeho pokus jen s velkými obtížemi vyrazil. O minutu později mohl náskok zvýšit také Stanley Ibe, ovšem v ideální pozici podklouzl.

I proto mohli nakonec domácí o postup přijít. Po faulu brankáře Belaně odpískal rozhodčí pokutový kop tentokrát ve prospěch Plzně. Míč si postavil Martin Fillo, který však střelou gólmana Bohemians nepřekonal.

Neproměněná penalta mohla hosty mrzet o to více, když se o pár minut později prosadil krásnou střelou podruhé v zápase Šisler, a stanovil tak stav zápasu na konečných 2:0.

Plzeň je tak po Kladnu dalším prvoligovým týmem, který opouští právě v Xaverově Pohár ČMFS.

Brno udeřilo v závěru

Pořádný šok připravili fotbalisté Brna fanouškům Českých Budějovic. Na jihu Čech byli přitom v dalším osmifinálovém zápase Poháru ČMFS po celý zápas lepší domácí, jenže hosté z Brna proměnili své dvě příležitosti v posledních dvou minutách zápasu a postup si vezou do moravské metropole.

V prvním poločase viděla tisícovka diváků v Českých Budějovicích podprůměrný fotbal, ze kterého vybočila jen akce Jungra, který našel ve vápně Plichtu. Jenže ten z dobré pozice napálil jen brněnského gólmana Lejsala.

Ve druhé půli nebylo k vidění o moc více fotbalových momentů, domácí si ze svého mírného tlaku žádnou gólovou šanci nedokázali vytvořit. Výjimkou byl pokus Radzinevičiuse, míči ale zabránil v cestě do branky jeden z obránců.

A v 90. minutě udeřili Brňané. Po kombinaci hostů se ve vápně dostal k míči René Wagner a míč poslal neomylně do sítě Křížka. O dvě minuty později se v zoufalém náporu vydal do vápna hostů i brankář Křížek. Jenže Zelinka pokazil rohový kop, míč doputoval k Poláchovi, který uvolnil Kaloudu, a ten neměl se skórováním do prázdné branky problémy.

Bohemians Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)