reklama

Bohemians získali z Jihlavy německého beka Schumachera

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Milan Kammermayer
Dvacetiletý levý bek dnes po přestupu z druholigové Jihlavy podepsal smlouvu na tři roky.

Prah  - Fotbalisty Bohemians Praha 1905 posílí německý obránce Till Schumacher. Dvacetiletý levý bek dnes po přestupu z druholigové Jihlavy podepsal smlouvu na tři roky.

Odchovanec Essenu a Dortmundu přišel do Jihlavy v lednu a zařadil se mezi opory, když odehrál všech 14 zápasů. Sestupu z první ligy však nezabránil. Nadále chtěl ale hrát v nejvyšší soutěži a z několika nabídek si vybral tu z Vršovic.

"Z nabídky Klokanů jsem měl nejlepší pocit, cítil jsem ze strany Bohemians velký zájem. Nemohu se dočkat chvíle, kdy obléknu nový dres. Můj zájem umocnila i vynikající atmosféra zápasů v Ďolíčku a skvělí fanoušci. Zároveň mne těší, že pokračuje mé fotbalové působení v Česku, kde se cítím velmi dobře a dokážu si představit, že zde strávím delší čas kariéry," řekl pro klubový web Schumacher.

Fotbalista schopný hrát i na stoperu či na levém kraji záložní řady získal s akademií Borussie Dortmund jako kapitán dva dorostenecké tituly. Schumacher si připsal i sedm startů za reprezentační osmnáctku a dvacítku.

reklama