reklama

Bohemians získali ze Sparty Schicka, Jablonec Trávníka

Patrik Schick Patrik Schick autor: Milan Kammermayer
Devatenáctiletý útočník už loni na podzim nakoukl do prvního týmu Sparty a připsal si čtyři ligové starty, ale pak ho přibrzdilo zranění.

Praha - Ofenzivu fotbalistů Bohemians Praha 1905 posílí talentovaný útočník Patrik Schick, který přichází na roční hostování ze Sparty. Oba kluby to oznámily na svých webech.

Devatenáctiletý útočník už loni na podzim nakoukl do prvního týmu Sparty a připsal si čtyři ligové starty, ale pak ho přibrzdilo zranění. Nyní by v konkurenci Davida Lafaty, Martina Nešpora a nové posily Kehindeho Fataie dostal málo prostoru, proto ho Sparta uvolnila do vršovického klubu.

Schick se může pokusit nahradit Ivana Lietavu či Elvise Bratanoviče, kteří po minulé sezoně v Bohemians skončili.

Jablonec získal Trávníka

Posilu v úterý získali také fotbalisté Jablonce. Do středu zálohy přichází ze Slovácka český reprezentant do 21 let Michal Trávník, jehož přestup potvrdil deníku Sport majitel Slovácka Zdeněk Zemek.

"Jsme domluvení. Řešili jsme to někdy před týdnem. Jablonec byl nejrychlejší," řekl Sportu Zemek.

Jablonec už pro novou sezonu získal z Plzně útočníky Tomáše Wágnera a Stanislava Tecla. Blízko je také příchod pravého beka Vjačeslava Karavajeva.

Jednadvacetiletý střední záložník Trávník patří mezi velké talenty. V lize už má odehráno 55 zápasů, v nichž vstřelil pět branek. Prošel i všemi mládežnickými reprezentacemi a momentálně startuje na domácím mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

reklama