Bohemka letos poprvé vyhrála. V Edenu zdolala Slovácko

7. 8. 2010 19:55
Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Archivní foto
Archivní foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 poprvé v nové sezoně první ligy vyhráli, když ve 4. kole ve svém dočasném exilu v Edenu porazili Slovácko 1:0. Bohemians tak přerušili devítileté čekání na výhru nad tímto soupeřem.

Klokani se tak v tabulce s pěti body posunuli na osmou příčku, Slovácko zůstává s šesti body třetí.

Jedinou branku vstřelil v 22. minutě útočník Lukáš Hartig, který využil podklouznutí stopera Mezlíka a technickou střelou k bližší tyči překonal vyběhnuvšího brankáře Filipka.

Slovácko mohlo v závěru vyrovnat, Volešák však z malého vápna hlavičkoval do tyče.

Rozhodlo podklouznutí a Hartigova kulišárna

Stejně jako v úvodním 'domácím' zápase Bohemians v 1. kole proti Slavii přišel na zápas nízký počet diváků. Kvůli bojkotu domácího hřiště v Edenu přišlo na zápas jen 2627 diváků.

Kouč Hoftych poslal na hřiště vyléčeného brankáře Radka Sňozíka a útočníka Hartiga, který se mu v 22. minutě odvděčil.

Mezlík v souboji s Hartigem podklouzl a útočník Bohemians se z pravé strany řítil sám na gólmana Filipka. Využil jeho špatného postavení a technickou střelou na bližší tyč otevřel skóre.

Ve 34. minutě mohl náskok zvýšit Moravec, který po kombinaci hráčů Bohemians u pravé pomezní čáry stejně jako Hartig pálil na přední tyč, Filipko však tentokrát dokázal zareagovat a jeho pokus vyrazit na roh.

Klokani mohli v závěru doplatit na zahazování

Hned v úvodu druhého poločasu měli Klokani další dvě gólové šance, ale ani tentokrát neuspěli. Štohanzlův oblouček z úhlu skončil na břevně a hned poté Kaufman nepřekonal Filipka, přestože byl před ním zcela osamocen.

Nápor Bohemians však neutuchal. V 66. minutě si dezorientovaný Reinberk málem dal vlastní gól, ale z brankové čáře stačil vykopnout míč Fujerik. Čtvrt hodiny před koncem neuspěl ani Martin Nešpor, jehož sólo zlikvidoval včasným vyběhnutím Filipko.

A tak mohli dosud neškodní hosté v závěru vyrovnat. V 79. minutě hlavičkoval po Valentově centru Fujerik jen těsně mimo bránu, pět minut před koncem po přímém kopu Valenty mířil Volešák hlavou jen do tyče.

Slovácko tak stejně jako před dvěma týdny odjela z Prahy s prázdnou, když ji tehdy alespoň o bod připravil gólem v nastavení sparťan Kadlec.

4. kolo první fotbalové ligy:

Branka: 22. Hartig. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Santarius. ŽK: Bálek (Bohemians). Diváci: 2627.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Moravec, Kaufman, Držík, Štohanzl (86. Trubila) - M. Nešpor (75. Bálek), Hartig (52. Škoda). Trenér: Hoftych.
Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Košút, Kuncl - Kordula, V. Valenta, Volešák, Fujerik - Švancara (72. J. Valenta), Ondřejka (55. Szmek). Trenér: Soukup.