Boj o titul: Egypt a Pobřeží slonoviny

ČTK
7. 2. 2006 20:32
Fotbalisté Egypta a Pobřeží slonoviny se v pátek utkají o titul afrického šampiona. Rozhodly o tom dnešní semifinálové zápasy, v niž oba týmy uspěly.
Mohamed Barakatz Egypta (v červeném) v souboji se senegalským soupeřem Omarem Dafem v semifinále afrického šampionátu. | Foto: Reuters

Hráči Pobřeží slonoviny v lexandrii zdolali 1:0 Nigérii a mohou navázat na svůj triumf z roku 1992. Jediný gól semifinálového zápasu dal na začátku druhého poločasu útočník londýnské Chelsea Didier Drogba.

Drogba znovu potvrdil, že je pro reprezentaci své země nepostradatelný. "Sloni" na turnaji vstřelili šest branek, největší hvězda týmu zařídila polovinu z nich a ještě ve čtvrtfinále proměnila rozhodující penaltu.

Dnes si Drogba počkal na hranici ofsajdu, Zokora ze St. Etienne jej našel dlouhým pasem a útočník se trefil gólmanovi přímo mezi nohy.

Nigerijský kouč Augustine Eguavoen pak poprvé na turnaji poslal na trávník tvůrce hry Okochu, jehož dosud nepustilo na hřiště zranění stehenního svalu. Záložník Boltonu se ale proti pečlivé osobní obraně neprosadil.

Domácí tým v dnešním druhém semifinále v Káhiře porazil Senegal díky brance Zakiho z 81. minuty 2:1.

Senegal bude hrát o den dříve o bronzové medaile s Nigérií.