reklama

Boleslav čeká Palermo. Trenéři jsou opatrní

Oba kluby jsou ve svých ligách na osmé přičce

Mladá Boleslav - Mladá Boleslav se chystá na fotbalový svátek.

Na stadion aktuálně osmého celku tabulky Gambrinus ligy zavítá v prvním kole Poháru UEFA sicilské Palermo.

Palermský tým v několika posledních letech patří k novodobé špičce italské nejvyšší soutěže a má zkušený hráčský kádr s italskými reprezentanty i několika legionáři.

Mladoboleslavští se však nemusí bát. Zkušenosti z pohárové Evropy nasbírali už minulou sezonu, kdy dokázali porazit i slavný Olympique Marseille.

Dále čtěte:

Navíc mají na lavičce zkušeného kouče. Padesátiletý Zdeněk Ščasný si evropské poháry zahrál i ve svých předcházejících angažmá ve Spartě, Viktorii Žižkov a Panathinaikosu Atény.

"Hodně lidí má snahu srovnávat Palermo s Marseille, kterou loni Boleslav vyřadila. Srovnávat se ta mužstva ale nedají. Palermo je Palermo a Marseille je Marseille," řekl na stránkách Mladé Boleslavi Zdeněk Ščasný.

"V případě Palerma platí, že Boleslav se poprvé setkává se špičkou italské ligy a navzdory různým prognózám se rozhodne přímo na hřišti podle aktuální sportovní formy a psychické odolnosti," dodal Ščasný.

Pro Mladou Boleslav bude zítřejší utkání prvním střetem s italským fotbalem, o kterém je známo, že si zakládá na defenzivní činnosti.

"Italský fotbal šel v posledních letech hodně nahoru. Palermo podobně jako ostatní italská mužstva nemá dobrou jenom obranu. Náš soupeř má výborné útočníky a je velmi dobrý v ofenzivě," netajil se respektem k soupeři kouč Boleslavi. 

"Respektujeme jeho sílu a zároveň jsme si vědomi vlastních schopností. Mě hlavně zajímá, aby hráči nechali na hřišti všechno, a věřím, že nás zápas s Palermem potká v dobré sportovní formě," pokračoval zkušený trenér.

Boleslavští fotbalisté jsou zdravotně v pořádku, kromě dlouhodobě zraněných Dittricha, Ševinského a Riegela jsou všichni připraveni nastoupit. Trápí je však jeden problém, nestálost formy.

Trenér Ščasný však věří, že se na čtvrteční zápas dokáže mužstvo správně namotivovat.

"Mladá Boleslav, stejně jako ostatní česká mužstva, nemá na to hrát opakovaně Ligu mistrů. Bohužel taková je skutečnost. Proto je každé utkání evropského poháru svátkem pro hráče i lidi kolem mužstva a samozřejmě také pro diváky. Hráče není potřeba mimořádně motivovat, na to stačí věhlas soupeře," ví Zdeněk Ščasný.

Palermo chce v Poháru UEFA uspět

Celek z Palerma má s Boleslaví jedno společné. Oběma klubům se nevydařil vstup do sezony.

Italové se stejně jako Mladoboleslavští nacházejí na osmé příčce tabulky a nový trenér Stefano Colantuono nemůže být s hrou svého týmu příliš spokojený. Přesto si na Boleslav věří.

Palermo: Amauri Nebezpečný střelec Palerma - Brazilec Amauri Foto: Reuters

"Zápas s Boleslaví je velmi důležitý, protože chceme v Poháru UEFA postoupit. Do Česka jsme přijeli bojovat a hrát až do konce," řekl pro server Boleslavi trenér Palerma Stefano Colantuono.

"O boleslavském týmu toho moc nevím, protože nemám mnoho zpráv. Vím, že se jedná o mužstvo s velmi dobrou organizací a s vynikajícími hráčskými individualitami, o mužstvo, kterému se v posledních letech dařilo jak na národní, tak mezinárodní úrovni," dodal italský trenér.

Mezi největší hvězdy italského týmu patří šestadvacetiletí obránci Cristian Zaccardo a Andrea Barzlagi, kteří získali s italským národním mužstvem zlaté medalie na světovém šampionátu v Německu. Velmi nebezpečný je i útočný tandem Fabrizio Miccoli a Brazilec Amauri.

Utkání mezi Mladou Boleslaví a Palermem začíná ve čtvrtek od 18.15 a Aktuálně.cz pro vás připravilo ON-LINE přenos přímo ze stadionu.

Přepokládané sestavy:
Mladá Boleslav:
Miller Brunclík, Kopic, Rolko, Hrdlička Mendy, Rajnoch, Matějovský, Poláček Holub, Kysela.
Palermo: Fontana Zaccardo, Barzlagi, Rinaudo, Pisano Diana, Migliasccio, Simplicio, Amauri Amauri, Miccoli.

reklama