Boleslav i potřetí na jaře prohrála. S Bohemians 1905

21. 3. 2010 19:00
Bohemians 1905 - Ml. Boleslav 2:0
Fanoušci Bohemians 1905 se letos poprvé dočkali děkovačky diváků
Fanoušci Bohemians 1905 se letos poprvé dočkali děkovačky diváků | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi v utkání 20. kola první ligy prohráli na půdě Bohemians 1905 0:2 a v jarní části sezony tak dál čekají na svůj první bodový zisk, když prohráli i třetí zápas a utkání v Příbrami mají odložené.

Výhru Bohemians ve 47. minutě zařídil Jiří Kaufman, který proměnil penaltu. Minutu před koncem jejich triumf zpečetil Jan Štohanzl.

Pražané ve strahovském exilu na jaře uspěli i podruhé a v tabulce jsou jedenáctí, už s devítibodovým náskokem na sestupové příčky. Naopak Boleslav, která na jaře doma už podlehla Kladnu a Spartě, se z devátého místa nedostane.

Klokani vůbec poprvé v jarní části sezony nastoupili před vlastními fanoušky, protože při minulém vítězném utkání s Olomoucí ve strahovském exilu museli nastoupit za zavřenými dveřmi.

Bohemians se proto chtěli před třemi tisícovkami svých věrných příznivců proti Mladé Boleslavi vytáhnout. Trenér Bohemians Hoftych však v poločasové pauze musel svým svěřencům hodně vyčítat mezery v obraně

Hned po přestávce jej mužstvo potěšilo nečekaným kontrem.

Průnik útočníka Škody do pokutového území zastavil jen za cenu faulu boleslavský stoper Rolko a Kaufman z penalty poslal svůj tým do vedení. Kaufman se už při minulém "domácím" duelu na Strahově proti Olomouci postaral o vítězný zásah Pražanů.

Víc starostí mu deset minut před koncem málem přidělal záložník Bohemians Róth, který svůj výpad zakončil střelou do břevna.

Bohemians získali definitivní jistotu až minutu před koncem, bezzubou Mladou Boleslav ztrestal po rychlém brejku Štohanzl, který už na podzim zařídil výhru "klokanů" ve městě automobilů svým památným dalekonosným pokusem z půlky hřiště.

Výsledek:

Bohemians 1905 - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branka:
47. Kaufman z pen., 89. Štohanzl. Rozhodčí: Matějek - Chytil, Pelikán. ŽK: Škoda, Hartig, Ibragimov - Kúdela, Kulič. Diváci: 3520.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Štohanzl, Pávek, Kaufman, Róth (90. Bartek) - Ibragimov (90. Bálek), Škoda (79. Hartig). Trenér: Hoftych.
Mladá Boleslav: Miller - Kalina (75. Táborský), Janíček (85. Opiela), Rolko, Hrdlička - Zahustel, Kúdela, Poláček - Mendy, Sylvestre - Kulič. Trenér: Stanner.