Boleslav je blízko pohárům. Klokany rozstřílela jasně 3:0

4. 7. 2020 21:59
Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v úvodním utkání finále nadstavbové skupiny o Evropu 3:0 nad Bohemians 1905 a vytvořili si výbornou pozici do úterní odvety na hřišti Pražanů.
Lukáš Budínský
Lukáš Budínský | Foto: ČTK

Bohemians přijela do Mladé Boleslavi podpořit skupinka 50 příznivců, kteří "Klokanům" vytrvalým skandováním vytvořili prakticky domácí prostředí. V základní sestavě Pražanů překvapivě nastoupil na hrotu útoku Pulkrab, o kterém se spekulovalo, že mu kvůli zranění předčasně skončila sezona.

Aktivněji začali hosté, ve čtvrté minutě Fulnek odvrátil míč na zadní tyči před Köstlem a Hronek, který dnes oslavil 27. narozeniny, vzápětí přestřelil. V 25. minutě se po rohovém kopu dostal míč k hostujícímu kapitánovi Jindřiškovi, jenže Zelený jeho střelu zblokoval. Pak se neprosadil ani Ljovin, jehož střelu zastavil Tatajev.

Poté "Klokani" zahrávali rohový kop, ale z následného protiútoku udeřili domácí. Fulnek nacentroval do vápna na Budínského a mladoboleslavský kapitán v nelehké pozici zamířil přesně pod horní tyč.

Po změně stran vystřelil domácí záložník Janošek těsně vedle, v 50. minutě se ale Středočeši opět dočkali. Ljovin ve vápně neodvrátil míč do bezpečí, čehož využil Budínský, který zvýšil na 2:0. Díky třináctému gólu v ligové sezoně se v čele tabulky střelců dotáhl na Petara Musu ze Slavie.

V 57. minutě Fulnek nastřelil tyč, ale téměř ihned si spravil chuť. Jiří Klíma udržel v souboji balon a Zelený ho přihrál Fulnekovi, jehož přízemní střelu lehce usměrnil do sítě hostující bek Krch.

Snížit mohl Květ, jenže z hranice šestnáctky zamířil vedle. Na druhé straně vychytal brankář Valeš střídajícího Wágnera.

Mladá Boleslav, která v minulém ročníku skupinu o Evropu ovládla, zvítězila ve třetím ligovém utkání za sebou. Naopak Bohemians nenavázali na předchozí čtyři výhry v lize a prohráli teprve podruhé z posledních deseti zápasů.

Nadstavba první fotbalové ligy - úvodní utkání finále skupiny o Evropu:

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)

Branky: 43. a 50. Budínský, 58. Fulnek. Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Ratajová - Orel (video). ŽK: Jiří Klíma, Douděra (oba M. Boleslav). Diváci: omezený počet (limit 5000 osob na stadionu).

M. Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený - Janošek (84. Mazuch), Túlio - Ladra (68. Wágner), Budínský (84. Mašek), Fulnek - Jiří Klíma (78. Douděra). Trenér: Weber.

Bohemians: Valeš - Köstl, Krch, Hůlka, Schumacher - Ljovin (62. Dostál), Jindřišek - Hronek (46. Mosquera), Květ (77. Vacek), Vodháněl (62. Nečas) - Pulkrab (62. Ugwu). Trenér: Klusáček.