Boleslav musí vyhrát, Liberec čekat

SportPlus
1. 12. 2006 13:00
Speciál - Dva české fotbalové kluby mají reálnou možnost proniknout do jarních bojů v Poháru UEFA.

Fotbalisté Mladé Boleslavi mají i přes bezbrankovou domácí remízu s Paris St. Germain postup ze základní skupiny Poháru UEFA ve svých rukou. Za dva týdny však musí ve svém posledním vystoupení porazit izraelský Hapoel Tel Aviv na jeho půdě.

Slovanu Liberec chyběla k jistotě postupu jediná minuta normální hrací doby zápasu v nizozemském Alkmaaru. Jenže Severočeši neudrželi vedení 2:1, když minutu před koncem vstřelil vyrovnávací gól alkmaarský Jenner.

Liberec, pokud chce hrát v Poháru UEFA i na jaře, tak musí spoléhat na pomoc Grasshoppers Curych. Švýraři by nesměli v posledním zápase prohrát na hřišti Bragy, která však bude bojovat o postup.

Pražská Sparta se téměř jistě s Pohárem UEFA ve čtvrtek ve Vídni loučila, její postupové šance jsou mizivé. Teoretickou naději může Spartě zachránit jen Ajax Amsterodam, kdyby v posledním utkání na hřišti Waregemu prohrál nejméně o pět branek. Sparta si tak alespoň částečně spravila reputaci v pohárové Evropě výhrou nad Austrií Vídeň.

Liberec ztratil výhru v hektickém závěru
Fotbalisté Liberce byli jistotě postupu velmi blízko, vše ale zhatila vyrovnávací branka domácího Alkmaaru na 2:2 minutu před koncem zápasu.
Postup v Poháru UEFA slavi i Sevilla
Vedle nizozemského Alkmaaru si ve středu postup do 3. kola Poháru UEFA zajistil i další protivník libereckých fotbalistů ve skupině C Sevilla.
Mladoboleslavský Marián Palát v hlavičkovém souboji s Amara Dianem z Paris St. Germain v zápase Poháru UEFA. | Foto: Reuters
Boleslav oslabený PSG neporazila
Fotbalisté Mladé Boleslavi se v Poháru UEFA neprosadili ani proti desti hráčům Paris St. Germain  a remizovali na svém hřišti 0:0. K postupu budou muset vyhrát na půdě izraelského Hapoelu Tel Aviv.
Sparta skončila v Poháru UEFA výhrou
Fotbalisté Sparty Praha vyhráli v poslední zápase základní skupiny Poháru UEFA na hřišti Austrie Vídeň 1:0, ale postup jim téměř jistě unikne.
Jonathan Aspas ze Celty Vigo (vlevo)se snaží zastavit Ugura Borala z Fenerbahce Istanbul v zápase Poháru UEFA. | Foto: Reuters
Pohár UEFA zná další postupující
Espaňol Barcelona a Zullte Waregem mají po čtvrtku jistý postup do další fáze Poháru UEFA ze základní skupiny F, v níž hrála i pražská Sparta.
Francouzská policie pacifikuje zdivočelé fanoušky Feyenoord Rotterdamu při zápase v Nancy. | Foto: Reuters
V Nancy řádili zdivočelí fanoušci
Řádění nizozemských chuligánů při čtvrtečním utkání Poháru UEFA v Nancy patři mezi nejhorší výtržnosti fotbalových fanoušků v letošním roce.