Boleslav promarnila šanci posunout se na třetí místo

9. 3. 2014 19:16
Reportáž z nedělních zápasů 19. kola Gambrinus ligy.
Fotbalisté Olomouce se sice radují, nakonec ale s Boleslaví "jen" remizovali.
Fotbalisté Olomouce se sice radují, nakonec ale s Boleslaví "jen" remizovali. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi promarnili šanci posunout se na třetí místo Gambrinus ligy, když v Olomouci pouze remizovali se Sigmou 1:1. Hosté sice vedli po trefě Štohanzla, domácí ale v závěru vyrovnali zásluhou Varadiho.

Večer se hrál ještě jeden duel nejvyšší domácí soutěže - v souboji prvního s druhém hostila Sparta mistrovskou Plzeň. Šlágr kola i jara si můžete pročíst v podrobné on-line reportáži ZDE!

Reportáž i s výsledkem a ohlasy, který jistě více potěšil domácí, naleznete ZDE!

V Olomouci se zrodila zasloužená remíza

První poločas na Andrově stadionu příliš atraktivního fotbalu nenabídl. Bezbrankový stav mohl krátce po přestávce změnit Štohanzl, s jehož pokusem na přední tyč si tentokrát ještě poradil olomoucký brankář Blaha, který po minulém debaklu 0:4 v Teplicích nahradil Zlámala.

Štohanzl si spravil chuť v 65. minutě, když se po prodloužení přihrávky od střídajícího Zahustela trefil povedenou křížnou střelou. O chvíli později v mladoboleslavské šestnáctce překazil Navrátilovi zakončení Dosoudil, ale rozhodčí Hrubeš přes nevoli domácích diváků penaltu nenařídil.

Olomouc měla v závěru velký tlak, ze kterého nakonec vytěžila vyrovnání. V 87. minutě se po závěru v pokutovém území nejlépe zorientoval Varadi a zblízka napálil míč do sítě. Boleslav tak pošesté za sebou nedokázala v lize Hanáky porazit a prodloužila své čekání na venkovní vítězství na šest zápasů.

19. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 87. Varadi - 65. Štohanzl. Rozhodčí: K. Hrubeš - Vlasjuk, Arnošt. ŽK: Zahradníček, Depetris, Rolinc - Magera, D. Jarolím, Dosoudil, Bořil. Diváci: 4096.

Olomouc: Blaha - Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle - Zahradníček (64. Nepožítek), Pospíšil, Fall, Falta (74. Rolinc) - Navrátil (85. Plšek) - Depetris. Trenér: Psotka.

Mladá Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Bořil - Ščuk, D. Jarolím - Chramosta (81. Koreš), Magera (56. Zahustel), Štohanzl - Nešpor. Trenér: K. Jarolím.

Sparta - Plzeň 1:0 (1:0)

1. Sparta 19 16 3 0 48:12 51
2. Plzeň 19 13 4 2 42:16 43
3. Liberec 19 9 5 5 22:23 32
4. Teplice 18 9 4 5 40:22 31
5. Mladá Boleslav 19 8 7 4 37:22 31