Chramosta hattrickem sestřelil Liberec, zápas Slavie s Brnem odložil déšť

... a navíc ho hattrickem zastínil domácí ostrostřelec Jan Chramosta.
Pro 25letého Chramostu to byl první ligový zápas se třemi přesnými trefami,...
... který rozhodl o triumfu "Bolky" 3:0.
Aktualizováno 31. 7. 2016 19:10
Souboj dvou pohárových účastníků dopadl lépe pro Mladou Boleslav, která porazila fotbalisty Liberce na vlastním hřišti jednoznačně 3:0. O výsledek se hattrickem postaral Jan Chramosta.

Mladá Boleslav - Útočník Jan Chramosta svým prvním ligovým hattrickem zařídil fotbalistům Mladé Boleslavi vítězný vstup do nové sezony nejvyšší české soutěže. V duelu pohárových účastníků porazili doma Liberec 3:0. Mladá Boleslav se tak naladila na odvetu 3. předkola Evropské ligy se Škendijou Tetovo, ve které doma bude dohánět manko 0:2.

Zatímco se Severočeši sehrávali, Boleslavští na ně vletěli, jako by si chtěli nacvičit tlak na Tetovo. Liberec zatlačili a v deváté minutě šli do vedení. Po rohovém kopu se míč dostal ke Kúdelovi, který hradbu těl nepropálil, ale Chramosta z dorážky už ano a následně předvedl divokou oslavu gólu.

Brzké vedení však jakoby domácí uspokojilo a přenechali hru soupeři. Liberec měl mnohem více ze hry, držel míč, ale přes dobře fungující mladoboleslavskou obranu se těžko prosazoval. Každé okénko dokázali domácí včas uzavřít a do koncovky se nedostával ani bývalý reprezentant Baroš, který přišel do Liberce v létě právě z Boleslavi.

Baroše dobře bránil mladý stoper Hůlka, hrající první ligový zápas po 17 měsících rekonvalescence po zranění. Zazářit mohl i na druhé straně, ale po standardní situaci v ideální pozici netrefil míč před odkrytou brankou a jen se zklamaně chytl za hlavu.

Do druhé půle nastoupila Mladá Boleslav přeci jen aktivněji a znovu rychle udeřila. Vyšla ji rychlá akce, když si Rada naběhl do levého křídla, chytrou přihrávkou uvolnil Chramostu a ten zcela sám ve vápně nezaváhal

A definitivní rozhodnutí přišlo po hodině hry. Baroš při snaze o kličku ve středu hřiště přišel o míč, domácím vyšel protiútok a Vukadinovič našel před prázdnou brankou Chramostu. Ten se stal po jabloneckém Wágnerovi už druhým hráčem, co hned v prvním kole stihl hattrick.

Mladoboleslavský útočník dokonce sahal po čtvrtém gólu, když běžel sám na brankáře Dúbravku, obhodil ho, ale míč skončil těsně vedle tyče.

Hradec se uvedl výhrou

Fotbalisté Hradce Králové se po roční odmlce vrátili do první ligy vysokým vítězstvím 3:0 půdě Bohemians 1905. Nováčka soutěže poslal v duelu prvního kola v 74. minutě do vedení z dálky z přímého kopu střídající Jan Pázler, v 79. minutě si domácí Zoran Gajič vstřelil vlastní gól a v nastavení se ještě trefil Tomáš Malinský. "Klokanům" tak hrubě nevyšla soutěžní premiéra pod koučem Miroslavem Koubkem a úvodní kolo první ligy prohráli počtvrté za sebou.

Duel mezi Zbrojovkou Brno a pražskou Slavií byl kvůli podmáčenému trávníku odložen. Rozhodl o tom rozhodčí Pavel Královec. Utkání se uskuteční v zatím neurčeném náhradním termínu.

1. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 3:0 (1:0)
Branka:
9., 53. a 60. Chramosta. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Kubr. ŽK: Folprecht. Diváci: 4177.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Kúdela, Hůlka, Fleišman - Jánoš, Rada - Vukadinovič, Magera (82. Takács), Kalabiška - Chramosta (76. Mebrahtu). Trenér: Jarolím.

Liberec: Dúbravka - Nitrianský, Hovorka, Karafiát, Bartošák - Breite (74. Sýkora), Folprecht - Hadaščok, Ševčík (59. Komličenko), Navrátil - Baroš (67. Lešniak). Trenér: Trpišovský.

Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 0:3 (0:0)
74. Pázler, 79. vlastní Gajič, 90.+1 Malinský. Rozhodčí: Franěk - Kotík, Dobrovolný. ŽK: Jindřišek, Krch - P. Černý, Chleboun, Malinský. Diváci: 4832.

Bohemians: Fryšták - Křapka, Krch, Gajič, Havel - Jindřišek (77. Hubínek) - Berger (69. Bartek), Čížek, Jirásek, Luts (46. Jeslínek) - Mikuš. Trenér: Koubek.

Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Janoušek - Martan (90. M. Černý), Vlkanova (87. Trubač), Schwarz, Malinský - P. Černý (70. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.