Boleslav smetla Slavii ve druhé půli

SportPlus
27. 3. 2006 18:33
Mladá Boleslav - Fotbalová Slavia utrpěla ve 22.kole první ligy debakl na hřišti Mladé Boleslavi 4:1. Zápas se rozhodl v první čtvrthodině druhého poločasu, kdy domácí nasázeli soupeři tři góly.

Mladá Boleslav tak napravila selhání z posledního kola proti Blšanům a dotáhla se v souboji o pohárové příčky na rozdíl dvou bodů na třetí Slavii.

Zápas se hrál od první minuty ve vysokém tempu a nabízel pěti tisícovkám diváků pohledné útočné akce. Hned ve druhé minutě mohl poslat domácí do vedení Švejdík. Zcela osamocený hlavičkoval po rohovém kopu Kuliče těsně vedle branky.

Utkání jsme sledovali on-line.

Šance si vypracovali i slávisté, ale domácí byli přeci jen aktivnější. Hosty několikrát výrazně podržel brankář Vorel.

Pohroma pro Slavii přišla v první čtvrthodině druhého poločasu. Po necelých čtyřech minutách na hrací ploše spadl v šestnáctce silně otřesený Švec a musel být střídán. Krátce na to se po skrumáži dostal k odraženému míči domácí Pecka a zblízka propálil Vorla, 1:0.

Už za tři minuty se domácí radovali podruhé. Kulič se dostal za chybující slávistickou obranu, sám před Vorlem naznačil střelu a místo ní poslal lehký míč mezi nohama brankáře do sítě.

Definitvně poslal Slavii do kolen Pecka. Boleslavský forvard vyskočil nejvýše na centrovaný míč z rohu od Kuliče a hlavou zvýšil už na 3:0.

Slávisté se nevzdávali a i za nepříznivého stavu se snažili o korekci výsledku, jenže do odkryté obrany "sešívaných" podnikali Boleslavští nebezpečná přečíslení.

Chaos ve slávistické defenzivě naplno ukázala branka na 4:0. Z pětatřiceti metrů poslal z přímého kopu Kulič do vápna střílený centr a míč nikým netečován doplachtil do sítě Vorlovy branky.

Čestný úspěch hostů zaznamenal deset minut před koncem utkání Vlček. Dostal se mezi obránce Boleslavi a obstřelil padajícího Kučeru.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 4:1 (0:0)
50. a 60. Pecka, 53. a 75. Kulič - 80. Vlček. Rozhodčí: Královec - Tulinger, Pospíšil. ŽK: Vít, Švejdík - Krajčík, Suchý, Kratochvíl. Diváci: 5000.
Mladá Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Švejdík, Palát - Kysela (87. Rychlík), Vít, Matějovský (72. Sedláček), Vaculík - Kulič (82. Sviták), Pecka.
Slavia Praha: Vorel - Krajčík (46. Švec, 49. Janda), Suchý, Kratochvíl, Hubáček - Kalivoda (54. Fořt), L. Jarolím, Holeňák, Švento - Piták, Vlček.