8. 3. 2009 18:57
Teplice - Plzeň 3:0, Kladno - Jablonec 1:2
Teplice si v neděli poradili s Plzní
Teplice si v neděli poradili s Plzní | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Teplic porazili v nedělním utkání devatenáctého kola Gambrinus ligy na svém hřišti Plzeň 3:0 a posunuli se ziskem osmadvaceti bodů na sedmé místo v tabulce.

Severočeši měli výborný vstup do utkání a už ve čtvrté minutě se míč dostal po ose Rosa - Vondrášek až Admiru Ljevakovičovi, a ten přesnou ranou překonal strnulého brankáře Ticháčka.

Plzeň, která vyhlásila do jarní části boj o přední příčky, se však nevzdala. Brzy po inkasování mohl vyrovnat nejprve Krbeček a záhy po něm také kapitán Pavel Horváth. Ani jeden z nich však nedokázal síť za gólmanem Grigarem napnout.

Svěřenci Jiřího Plíška tak znovu udeřili přesně po půl hodině hry. Po zaváhání obránce Rady se do samostatného sóla vydal Aidin Mahmutovič a překonal Ticháčka podruhé.

Tentýž hráč pak našel ve druhé půli v nadějné šanci Tomáše Vondráška, ale mladý útočník trefil po společné kombinaci jen tyč.

Prořídlé ochozy na Stínadlech tak už rozjásal opět jen Mahmutovič, který sedmnáct minut před koncem pečetil po Elsamniho přihrávce konečný stav na 3:0. Plzeň tak prohrála už svůj třetí jarní zápas.

Oslabená Boleslav vybojovala bod v nastavení

Dělbou bodů skončil podvečerní duel mezi Sigmou Olomouc a Mladou Boleslaví.

Utkání hodně ovlivnila událost ze sedmnácté minuty, kdy Kalina srazil v pokutovém území unikajícího Toleskiho. Přibíhající rozhodčí pak bez váhání nařídil pokutový kop a ukázal mladoboleslavskému záložníkovi červenou kartu.

Nařízenou penaltu bezpečně proměnil ve vedoucí branku Melinho.

K dalšímu, ostře diskutovanému okamžiku došlo i v závěru první půle, kdy Melinhovu standartku usměrnil do brány Martin Hudec.

Hosté se sice zlobili na rozhodčího, že stačili vykopnout míč ještě před brankovou čarou, hlavní sudí však následně po konzultaci s pomezním gól uznal.

Oslabení hosté ovšem nesložili zbraně a třináct minut před koncem vykřesal jiskru naděje pohotovou ranou Ludovic Sylvestre. Boleslav pak dokonce zvládla v hektickém závěru vyrovnat.

Ve druhé minutě nastaveného času stanovil konečnou remízu Adrian Rolko.

Remizovalo i Brno

Prolomit dosavadní úspěšnost Brna pod novým trenérem Beránkem se podařilo fotbalistům Bohemians Praha. Ti navázali na poslední brezbrankovou remízu se Slavií a tentokrát si vybojovali po stejném výsledku bod i v moravské metropoli.

Poprvé na jaře prohrálo Kladno. Jeden z kandidátů na sestupové příčky nevyužil možnost domácího prostředí a prohrál s Jabloncem 2:1. Severočeši tak i nadále drží svou neporazitelnost.

Uspěly i Budějovice, které po remíze na hřišti Sparty tentokrát přetlačily poslední Zlín 1:0. Moravané tak zatím zůstávají pevně ukotveni na dně tabulky.

SK Kladno - FK Baumit Jablonec 1:2 (0:0)
81. Szabo (pen.) - 53. Lafata, 72. Hloušek
Kladno: Tesař - Hajník, Drsek, Beneš, Procházka - Cigánek (46. Bartek), Strnad, Szabo, Šisler (78. Holub) - Klinka (62. Zachariáš), Šilhan.
Jablonec: Zich - Zábojník, Pavlík, Kučera, Hamouz - Eliáš (84. Krejčí), Loučka, Hloušek - Haurdič (78. Michálek), Klapka - Lafata (89. Vukovič).