Boleslav zdolala Duklu až gólem v 83. minutě

17. 3. 2014 19:54
Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v dohrávce 20. kola na domácím hřišti Duklu 1:0.
David Jarolím
David Jarolím | Foto: CPA Eduard Erben

Mladá Boleslav - Žádné gólové hody neviděli fanoušci v Mladé Boleslavi, kde domácí fotbalisté porazili v dohrávce 20. kola Gambrinus ligy pražskou Duklu 1:0. Jedinou branku vstřelil Jasmin Ščuk až v 83. minutě.

Středočeši se tak ze čtvrtého místa drží v kontaktu s pohárovými příčkami. Navíc bodovali popáté za sebou a nový trenér Karel Jarolím zůstává neporažen. Naopak Dukla prohrála třetí zápas v řadě.

Do základní sestavy domácích se potřetí za sebou nevešel Štajner, nejstaršího hráče nechala na lavičce i Dukla a místo obvyklého kapitána Gedeona navlékl kapitánskou pásku brankář Rada. Pražané zpočátku měli problémy s držením míče a po čtvrthodině zahrozil domácí Zahustel, jenž si naběhl na přihrávku za obranu a míč před ním na poslední chvíli ukryl Rada.

Boleslavští vedli většinu zajímavých akcí pravou stranou, přes kterou si o pět minut později vytvořili i nejvýraznější šanci prvního poločasu. Kyselův přesný centr doletěl k Nešporovi, který zblízka trefil pouze tyč a Štohanzlovu dorážku ke druhé tyči Rada vytěsnil.

Jarolím oživil hru střídáními

Po půlhodině hry se v nadějné pozici ocitl také Koreš. V pokutovém území k němu prodloužil míč hlavou Zahustel, ale debutant v základní sestavě domácích z pravé strany trefil prostor, kde stál připravený Rada.

Dukla poprvé výrazněji zahrozila až pět minut před poločasem, ale Hlinkova střela po rohovém kopu z hranice šestnáctky letěla nad Divišovu bránu.

Také ve druhém poločase byli aktivnější domácí. Trenér Jarolím navíc ještě víc oživil hru v 56. minutě nasazením Štajnera, což Boleslavi mohlo vynést vedení hned o dvě minuty později. Po Štajnerově krásné přihrávce na pravou stranu a Kyselově přízemním centru však Zahustel v pádu zblízka nedokázal usměrnit míč do brány.

V kombinaci s mnoha nepřesnostmi se na hře domácích začala postupně projevovat nervozita, pokusy hostujících Kovala a Hlinky však neměly výraznější naději na změnu skóre. Bezbrankovou remízu odvrátil až sedm minut před koncem boleslavský Ščuk, jenž na vzdálenější tyči dorážel akci Jarolíma a střídajícího Šultese. V závěru už si Dukla žádnou šanci na vyrovnání nevytvořila.

20. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branka: 83. Ščuk. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Koreš, Nešpor - Hlinka, Berger. Diváci: 3179.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa - D. Jarolím, Ščuk - Zahustel, Koreš (56. Štajner), Štohanzl (80. Magera) - Nešpor (71. Šultes). Trenér: K. Jarolím.

Dukla: Rada - Romera, Božič, Štětina, Matěj Hanousek (85. Marek) - Hlinka, Koval (80. Ouedraogo), Marek Hanousek - Engelmann (73. Černý), Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.

1. Sparta 20 17 3 0 49:12 54
2. Plzeň 20 13 5 2 42:16 44
3. Teplice 20 10 5 5 42:23 35
4. Mladá Boleslav 20 9 7 4 38:22 34
5. Liberec 20 9 5 6 22:24 32
6. Dukla 20 8 6 6 23:20 30