reklama

Boleslavský boss Dufek: Na Skaláka líčí i Ukrajinci. A Zahustel? Už si o něj řekla Sparta

Jiřího Skaláka by v Mladé Boleslavi nejraději udrželi až do Eura 2016. Nejspíš však nebude vůbec lehké zimním nabídkám odolávat Jiřího Skaláka by v Mladé Boleslavi nejraději udrželi až do Eura 2016. Nejspíš však nebude vůbec lehké zimním nabídkám odolávat autor: Tomáš Liška
Šéf boleslavského fotbalového klubu Josef Dufek by reprezentanta Jiřího Skaláka rád udržel až do Eura 2016, přiznal však, že ho sleduj kluby ze tří evropských lig. Na Ondřeje Zahustela si patrně myslí i ve Slavii, s konkrétní nabídkou ale zatím přispěchala jen Sparta.

Praha - Zdůrazňuje, že Jiřího Skaláka by rád udržel až do léta. I proto, že případný start na Euru 2016 může fotbalistovu transferní cenu vyšponovat na maximum, a to si Josef Dufek, šéf FK Mladá Boleslav, umí samozřejmě velmi dobře spočítat.

"Víme, že Jirku Skaláka sledují kluby z německé, francouzské a ukrajinské nejvyšší soutěže," říká Dufek. Velmi hlasitě se v zákulisí spekuluje konkrétně o Monaku a Hamburku.

"Rozhodně ale kolem Jirky Skaláka není teď nic v takovém stadiu, že bychom snad k té věci měli mít zítra, nebo za týden, nebo třeba i za čtrnáct dní nějaké konkrétní jednání. K dnešnímu datu jsme jako FK Mladá Boleslav obdrželi jen jednu opravdu zcela konkrétní nabídku na přestup našeho hráče. Můžu prozradit, že se týká Ondry Zahustela a dostali jsme ji od Sparty," říká Josef Dufek.

Je pravděpodobné, že v případě Zahustela v brzké době nezůstane pozadu ani Slavia. Ta navíc údajně oživuje i svou snahu zlanařit do Edenu také krajního obránce Jana Bořila.

Čtrnáct týdnů neporazitelnosti

Nikoho nepřekvapí, že právě o mladoboleslavské hráče bude na zimním přestupním trhu tak živý zájem.

Nepřetržitě po dobu čtrnácti týdnů, samozřejmě včetně reprezentačních pauz, se totiž Mladá Boleslav na podzim pyšnila neporazitelností, kterou v tomto období poskládala ze sedmi výher a dvou remíz. Takže se i díky nejproduktivnějšímu útoku v soutěži reálně zamíchala též do hry o titul.

Pravda, ty opravdu nejvyšší ambice limituje fakt, že si Boleslavští  zmíněnou velkou sérii z obou jejích konců "obložili" porážkami právě od nejžhavějších kandidátů na ligové prvenství, tedy od Sparty a Plzně. A hodně "pod plán" šla pak i sobotní domácí remíza s Bohemians, takže plzeňský lídr tabulky Jarolímovým svěřencům aktuálně frnknul už o sedm bodů. Průběžnou třetí příčku, která - stejně jako čtvrtá - "jistí" Evropskou ligu, si však Středočeši střeží, nyní s náskokem dvou bodů na Slavii a Liberec.

"V závěru podzimu jsme těch bodů získali přeci jen o něco méně, než jsme čekali, takže i z toho důvodu se teď opravdu maximálně koncentrujeme na naše poslední utkání v Brně. Až teprve po něm bude dost prostoru a času zabývat se dalšími věcmi, třeba tím, jak se postavíme k problematice zájmu o naše hráče," říká Dufek.

Netají se tím, že jeho prioritou bude snaha udržet Skaláka až do léta. "Takové ty zimní přestupy, to není nikdy ideální... Absolutně optimální situace by samozřejmě nastala, kdyby se nám podařilo zúročit i případný start Jirky Skaláka na Euru," vsadil by Dufek rád až na tu nejvyšší kartu. Jeho plány však může rozmetat chvíle, kdy padne konkrétní odpověď na otázku, kolik by případní zájemci byli ochotni vložit do hry o Skaláka už teď v zimě.

"Za jakou přestupní částku bychom byli ochotni Jirku uvolnit už nyní? Já teď nic takového vyčíslovat nechci, pokud nabídky přijdou, vyhodnotíme je," říká Dufek.

Dufek u Sparty kvituje hráčské náhrady

Přijdou-li nabídky, určitě několikanásobně převýší pořizovací cenu hráče, která činila 10 milionů korun. Ty letos na jaře Mladá Boleslav k překvapení Sparty položila na dřevo, splnila tím podmínku uplatnění opce a proměnila Skalákovo hostování v Boleslavi v přestup.

"Šéf Sparty Daniel Křetínský nedávno zmínil, že kdyby Jirka Skalák nešel do Boleslavi, nejspíš by dnes v reprezentaci asi nebyl. Prosadit se do základní sestavy je ve Spartě těžší než jinde, všichni víme, že Jirka dlouho chodil po nejrůznějších hostováních, přičemž jeho kariéra se rozzářila až u nás. A až od nás jednoho dne odejde, bude na tom transferu jistým procentem participovat i Sparta, takže také nepřijde zkrátka," přemítá Dufek.

V souvislosti se zájmem Sparty o Ondřeje Zahustela zdůrazňuje boleslavský boss, že vedle peněz by tu důležitou roli mohly hrát i nabízené kompenzace v podobě hráčské náhrady.

"V našem kádru najdete už teď řadu odchovanců Sparty, ať už jsou to Roman Polom, Aleš Čermák, či Jakub Rada, kterého také Sparta vychovala. Z těch hráčů je cítit, že vyrůstali v prostředí, které je správně formovalo nejen po fotbalové, ale i charakterové stránce. Tohle jsou věci, které se neprojeví hned, nicméně v delším časovém horizontu z toho Sparta, myslím, bude ještě významně těžit," předpovídá Dufek.

V souvislosti se Zahustelem se dost možná ocitne ve dvojím ohni, pokud se totiž o tohoto hráče přihlásí i Slavia, vstoupí do hry i dlouholetá Dufkova vazba na Jiřího Šimáněho, který před lety, tehdy jako vlastník Čedoku, právě skrze propagaci loga této cestovní kanceláře boleslavský fotbal sponzoroval.

V otázce nabídky případných hráčských náhrad, jež Dufka zjevně oslovuje, ovšem slávistický prezident nejspíš nebude mít po ruce stejně atraktivní "materiál" jako Sparta. Ta by Boleslavi údajně měla nabízet služby Tiémoka Konatého.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama