Red Spo
27. 8. 2008 7:00
Podle Lavičky byla utkání s Panathinaikosem vyrovnaná
Snad na nás porážky nezanechají stopy, doufá trenér Sparty Vítězslav Lavička.
Snad na nás porážky nezanechají stopy, doufá trenér Sparty Vítězslav Lavička. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Atény - Fotbalisté Sparty Praha se v odvetě třetího předkola na hřišti Panathinaikosu Atény snažili hned od začátku smazat prohru 1:2 z prvního duelu.

"Věděli jsme, že musíme dvakrát skórovat, a tomu jsme podřídili taktiku i rozestavění," řekl na tiskové konferenci v Aténách podle serveru sparta.cz trenér Vítězslav Lavička.

Rozhodlo pálení šancí

První gólová šance přišla již ve 12. minutě po voleji Kučery a následovaly další a další. Jenže i s těmi vyloženými nakládali letenští hráči tristně.

Michal Kadlec se snaží propasírovat míč přes Loukase Vyntru a Dimitrise Salpingidise (vlevo) z Panathinaikosu Atény. | Foto: Reuters
Dále čtěte:
Sparta v Řecku gól nedala, sen o Lize mistrů je pryč
Juventus i Barcelona zaváhaly, ale postup jim neutekl

"Šance jsme si sice vytvořili, ale ani ty největší jsme nedokázali proměnit," litoval po utkání kouč.

Vše vyvrcholilo ke konci zápasu. Nejprve v 87. minutě Libor Došek ve vyložené šanci v pokutovém území překopl branku. Za pouhých několik okamžiků s příležitostí naložil podobně Miroslav Slepička, pouze místo nad mířil vedle.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

"Odehráli jsme tady stejně jako v Praze vyrovnané utkání, o postupu rozhodlo neproměňování šancí," shrnul vystoupení svých svěřenců Lavička.

V zoufalém posledním náporu dávala Sparta Panathinaikosu příležitosti k rychlým brejkům.

V závěru střetnutí jeden z nich využil Souza, když překonal Matúše Kozáčika hlavou a stanovil výsledek na 1:0 pro domácí.

Bolestivá, ale cenná zkušenost

Letenští tak místo korigování skóre znovu prohráli.

"Byla to bolestivá, ale velmi cenná zkušenost. Věřím, že zkušenosti dokážeme zužitkovat jak v lize, tak v Poháru UEFA. Snad na nás porážky nezanechají stopy," doufá trenér podle oficiálních klubových stránek.

Fotbalisté chtějí na neúspěšné dobývání Ligy mistrů co nejdříve zapomenout a směřovat své myšlenky na další duely, ať již v Poháru UEFA či v domácí lize.

"Soustředíme se již na nadcházející zápas a budeme se chtít vrátit na vítěznou vlnu," burcoval v Aténách Vítězslav Lavička.