Bony a Kadlec nasměrovali Swansea a Frankfurt k výhrám

19. 9. 2013 21:03
Swansea se v prvním kole Evropské ligy blýskla jednoznačným vítězstvím na hřišti Valencie.
Wilfried Bony ze Swansea si kryje míč před Barraganem z Valencie.
Wilfried Bony ze Swansea si kryje míč před Barraganem z Valencie. | Foto: Reuters

Praha - Dva bývalí sparťané zazářili v úvodních duelech letošní Evropské ligy. Wilfried Bony a Václav Kadlec nasměrovali svými góly Swansea, respektive Frankfurt k jednoznačným třígólovým výhrám.

Útočník z Pobřeží slonoviny otevřel skóre utkání, v němž velšský tým nastoupil na hřišti španělské Valencie. Ta musela hrát od 10. minuty bez vyloučeného Ramiho a hosté přesilovku využili už po pěti minutách. Nakonec se trefili také Michu a De Guzman, Swansea tak vyhrála překvapivě snadno 3:0.

Ještě dříve se mezi střelce zapsal Václav Kadlec, který otevřel skóre duelu mezi Frankfurtem a Bordeaux už po třech minutách. Na jeho gól se můžete podívat ZDE. Německý tým před nabitým padesátitisícovým stadionem exceloval a rovněž vyhrál jasně 3:0.

Tottenham v pohodě přehrál Tromsö

Z výhry se radoval i Ondřej Mazuch, který byl v základní sestavě Dněpropetrovsku při vítězství 1:0 na hřišti rumunského Pandurii Targu Jiu. Jeho spoluhráč brankář Jan Laštůvka zůstal jen mezi náhradníky.

Naopak porážku musel skousnout Zdeněk Ondrášek, jehož Tromsö nepřekvapilo na hřišti favorizovaného Tottenhamu a prohrálo 0:3. Dva góly dal Defoe, třetí přidal Eriksen. Bývalý hráč Českých Budějovic strávil v sestavě norského celku celé utkání.

Sevilla se v Estorilu nadřela

Sevilla se na výhru nad Estorilem hodně nadřela. Do vedení ji sice ve druhé půli poslal Machín po přihrávce Marina, ale domácí stoper Miguel záhy srovnal, když zblízka dorážel do odkryté branky. Trenér španělského celku Unai Emery proto musel do hry poslat i své hvězdy Rakitiče s Gameirem a druhý jmenovaný v 77. minutě zařídil těsnou výhru.

Kanonýrem úvodních zápasů soutěže se stal španělský útočník Soriano, který hattrickem pomohl Salcburku k výhře 4:0 nad Elfsborgem.

Fotbalová Evropská liga - 1. kolo základních skupin:

Skupina A:

Valencie - Swansea 0:3 (0:1)

Branky: 15. Bony, 58. Michu, 62. De Guzman. Rozhodčí: Gumienny (Belg.). ČK: 10. Rami (Valencie).

St. Gallen - Kubaň Krasnodar 2:0 (0:0)

Branky: 56. a 76. Karanovic. Rozhodčí: Gil (Pol.).

1. Swansea 1 1 0 0 3:0 3
2. St. Gallen 1 1 0 0 2:0 3
3. Kubaň Krasnodar 1 0 0 1 0:2 0
4. Valencie 1 0 0 1 0:3 0

Skupina B:

PSV Eindhoven - Ludogorec Razgrad 0:2 (0:0)

Branky: 60. Bezjak, 74. Misidjan. Rozhodčí: Kružliak (Slovin.).

Dinamo Záhřeb - Oděsa 1:2 (1:0)

Branky: 43. Fernandez - 62. Antonov, 65. Dja Djedje. Rozhodčí: Göcek (Tur.).

1. Ludogorec Razgrad 1 1 0 0 2:0 3
2. Oděsa 1 1 0 0 2:1 3
3. Dinamo Záhřeb 1 0 0 1 1:2 0
4. PSV Eindhoven 1 0 0 1 0:2 0

Skupina C:

Standard Lutych - Esbjerg 1:2 (0:1)

Branky: 74. Mujangi - 63. Van Buren, 90.+5 Bakenga. Rozhodčí: Mažeika (Lit.).

Salcburk - Elfsborg 4:0 (2:0)

Branky: 45. z pen., 69. a 79. Soriano, 36. Alan. Rozhodčí: Trattu (Kypr).

1. Salcburk 1 1 0 0 4:0 3
2. Esbjerg 1 1 0 0 2:1 3
3. Standard Lutych 1 0 0 1 1:2 0
4. Elfsborg 1 0 0 1 0:4 0

Skupina D:

Maribor - Kazaň 2:5 (1:2)

Branky: 35. Milec, 73. Fajič - 23. Karadeniz, 27. Marcano, 67. Eremenko, 90. Rondon, 90.+3 Rjazancev. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).

Skupina E:

Pandurii Targu Jiu - Dněpropetrovsk 0:1 (0:1)

Branka: 38. Rotan. Rozhodčí: Kever (Švýc.).

Fiorentina - Pacos Ferreira 3:0 (1:0)

Branky: 30. Rodriguez, 67. Matos, 76. Rossi. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Rozhodčí: Gómez (Šp.).

Eintracht Frankfurt - Bordeaux 3:0 (2:0)

Branky: 4. Kadlec, 16. Russ, 52. Djakpa. Rozhodčí: Marriner (Angl.). ČK: 62. Orban (Bordeaux).

1. Eintracht Frankfurt 1 1 0 0 3:0 3
2. APOEL Nikósie 1 0 1 0 0:0 1
Maccabi Tel Aviv 1 0 1 0 0:0 1
4. Bordeaux 1 0 0 1 0:3 0

Skupina G:

Dynamo Kyjev - Genk 0:1 (0:0)

Branka: 62. Gorius. Rozhodčí: Sidiropulos (Řec.).

Thun - Rapid Vídeň 1:0 (1:0)

Branka: 35. Schneuwly. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

1. Genk 1 1 0 0 1:0 3
Thun 1 1 0 0 1:0 3
3. Dynamo Kyjev 1 0 0 1 0:1 0
Rapid Vídeň 1 0 0 1 0:1 0

Skupina H:

Estoril - FC Sevilla 1:2 (0:0)

Branky: 61. Miguel - 59. Machin, 77. Gameiro. Rozhodčí: Jefet (Izr.).

Estoril: Vagner - Mano (72. Anderson Luis), Tavares, Miguel, Babanco - Goncalo, Felipe (79. Galvao) - Evandro - Balboa (64. Gerso), Leal, Sebá.

Sevilla: Varas - Figueiras, Cala, Navarro, Alberto - Iborra (66. Rakitič), Mbia - Machin, Marin, Rabello (72. Sampeiro) - Bacca (65. Gameiro).

1. FC Sevilla 1 1 0 0 2:1 3
2. Freiburg 1 0 1 0 2:2 1
Liberec 1 0 1 0 2:2 1
4. Estoril 1 0 0 1 1:2 0

Skupina I:

Guimaraes - Rijeka 4:0 (1:0)

Branky: 36. Abdoulaye, 48. Plange, 68. Maazou z pen., 81. Andre. Rozhodčí: Kulbakov (Běl.).

Lazio Řím - Legia Varšava 1:0 (0:0)

Branka: 53. Hernanes. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Apollon Limassol - Trabzonspor 1:2 (1:1)

Branky: 18. Sangoy z pen. - 20. Malouda, 86. Erdogan. Rozhodčí: Mateu Lahoz (Šp.).

1. Trabzonspor 1 1 0 0 2:1 3
2. Lazio Řím 1 1 0 0 1:0 3
3. Apollon Limassol 1 0 0 1 1:2 0
4. Legia Varšava 1 0 0 1 0:1 0

Skupina K:

Tottenham - Tromsö 3:0 (2:0)

Branky: 21. a 29. Defoe, 86. Eriksen. Rozhodčí: L. Kovařík (ČR).

Skupina L:

PAOK Soluň - Šachťor Karaganda 2:1 (0:0)

Branky: 75. Athanasiadis, 90.+2 Vukič - 50. Caňas z pen. Rozhodčí: Fautrel (Fr.). ČK: 87. Poryvajev (Karaganda).

Maccabi Haifa - Alkmaar 0:1 (0:0)

Branka: 71. Gudmundsson. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.).

1. PAOK Soluň 1 1 0 0 2:1 3
2. Alkmaar 1 1 0 0 1:0 3
3. Šachťor Karaganda 1 0 0 1 1:2 0
4. Maccabi Haifa 1 0 0 1 0:1 0