reklama

Bony gólem zvýšil svou cenu, ze základu vyšoupl i Drogbu

Podívejte se na gól Bonnyho Wilfrieda youtube.com
Bývalý sparťanský útočník Bony Wilfried se při své premiéře na světovém šampionátu ve fotbale hned trefil do sítě Japonska.

Recife (Brazílie) - Před světovým šampionátem ho chtěl Newcastle, ale kdepak, 17gólový střelec ze Swansea Bony Wilfried půjde jen do top klubů, nechal se slyšet jeho agent Dalibor Lacina.

Poptávka po bývalém útočníkovi Sparty zřejmě ještě poroste, protože hned v prvním zápase brazilského mundialu nastoupil v základní sestavě, skóroval do sítě Japonska a dostal na lavičku i ofenzivní jedničku Didiera Drogbu.

"Mluvil jsem s Newcastlem minulé léto, klub mu ale nevěřil, když hrál jen v Nizozemsku. Chtěli ho podepsat za 10 milionů, teď má ale cenu minimálně 20 milionů liber, takže půjde jen do top evropských klubů," uvedl Lacina pro Shields Gazette.

Jenže cena určitě poroste. Bony v 65. minutě utkání s Japonskem zahájil bleskový obrat, když hlavou uklidil do sítě centr Auriera a dvě minuty na to stejným způsobem skóroval Gervinho.

Trenér Pobřeží Slonoviny Sabriho Lamouchi po zápase přiznal, že nasazení Wilfrieda a posazení Drogby byla dopředu promyšlená taktika.

"Samozřejmě byl Drogba zklamaný, že začal na lavičce, ale o to větší chuť měl, když se dostal do hry," řekl Lamouchi. "Z části to bylo kvůli jeho kondici, protože kvůli zranění odehrál celý zápas naposledy před pár měsíci. Proto jsem se z taktických důvodů rozhodl, že bude pro nás užitečnější, když začne z lavičky," vysvětlil.

Žolíkem byl tentokrát Drogba

Drogba totiž po přestávce hodně oživil hru a pět minut po jeho příchodu na hřiště už africký tým vedl, i když se na tom gólem ani asistencí nepodílel.

"U Drogby je jedno, jestli začíná zápas nebo jde do hry z lavičky, vždycky ovlivní hru. Je to hráč, který mění pravidla hry," prohlásil Lamouchi. "Musel při léčbě podstoupit hodně obětí, aby tu mohl být s námi. Znovu ukázal svou důležitost pro tým a já mu za to děkuji," dodal.

Další zápas čeká Pobřeží slonoviny 19. června proti Kolumbii. Pětadvacetiletý Bony si výkonem proti Japonsku určitě řekl o to, aby v základní sestavě pro příště zůstal.

reklama