Bony nedal penaltu a Pobřeží slonoviny vypadlo ve čtvrtfinále

Aktualizováno 11. 7. 2019 23:04
Fotbalisté Pobřeží slonoviny vypadli ve čtvrtfinále mistrovství Afriky s Alžírskem po prohře v penaltovém rozstřelu, v němž jako první neuspěl bývalý sparťanský útočník Wilfried Bony. V normální hrací době a po prodloužení skončil zápas v egyptském Suezu 1:1. Alžířané vyzvou v nedělním semifinále Nigérii, ve druhé dvojici Senegal doplnilo Tunisko.
Bony Wilfried ve čtvrtfinále Afrického poháru národů 2019
Bony Wilfried ve čtvrtfinále Afrického poháru národů 2019 | Foto: Reuters

Fotbalisté Alžírska vedli od 20. minuty zásluhou Sofjana Feghúliho. V úvodu druhého poločasu mohli získat dvoubrankový náskok, ale útočník Bagdád Bunedžah přestřelil. Po hodině hry vyrovnal Jonathan Kodjia a po bezgólovém prodloužení musely rozhodnout penalty.

V třetí sérii neuspěl Bony, jehož slabou střelu k tyči gólman chytil. Při páté alžírské penaltě selhal Jusef Belajlí, ale pak neuspěl ani na druhé straně Serey Die a tým kolem hvězdy Manchesteru City Rijáda Mahrize se mohl začít radovat.

Alžířané jsou v semifinále teprve podruhé od roku 1990, kdy vybojovali historický titul. V roce 2010 skončili čtvrtí.

Tunisko si zajistilo semifinále se Senegalem výhrou 3:0 nad překvapením šampionátu Madagaskarem a o medaile si zahraje poprvé po 15 letech. Tehdy získalo na domácím turnaji jediné své zlato.