reklama

Bony není na prodej, trvají na svém ve Swansea

Wilfried Bony slaví gól za Swansea Wilfried Bony slaví gól za Swansea autor: Reuters
I když se kolem hvězdy Swansea City, kanonýra Wilfrieda Bonyho, točí zájemci ze špičkových anglických klubů, podle kouče velšského týmu Garryho Monka v lednovém přestupovém termínu jeho dres neopustí.

Swansea - I když se kolem hvězdy Swansea City, kanonýra Wilfrieda Bonyho, točí zájemci ze špičkových anglických klubů, podle kouče velšského týmu Garryho Monka v lednovém přestupovém termínu jeho dres neopustí.

Bony dal v kalendářním roce 2014 nejvíc branek ze všech hráčů Premier League, když se do branky soupeřů "Swans" trefil 18krát.

25letý hráč z Pobřeží slonoviny dal v právě probíhající sezoně zatím šest branek, pro ostatní kluby prý prostě není k mání.

"Aby kamkoliv odešel, museli by za něj zaplatit astronomickou částku. Nejsme klub, který prodává hráče, nepotřebujeme to. Vážíme si našich hráčů a oni si stejně tak váží i nás," uvedl Monk pro BBC.

Bony přišel do Swansea loni za klubový přestupový rekord 12 milionů liber (více než 400 mil. Kč) z nizozemského Vitesse Arnhem. Reprezentant Pobřeží slonoviny hrál v letech 2009 až 2011 i za pražskou Spartu, v jejímž dresu dal 27 branek.

V říjnu Bony o rok prodloužil svoji stávající smlouvu ve Swansea, která ho tak má na Liberty Stadium udržet až do roku 2018. O kanonýra podle britských médií projevili zájem zástupci Arsenalu, Liverpoolu i Tottenhamu.

reklama