Bony se prvně trefil za vítězné City, uspěl také Arsenal

Aktualizováno 21. 3. 2015 20:41
Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 30. kole anglické ligy West Bromwich 3:0 a alespoň trochu si spravili chuť po vyřazení z Ligy mistrů a dvou ligových porážkách z předchozích tří kol.
Podívejte se, jak dal Winfred Bony do sítě West Bromwich svůj první gól v dresu Manchesteru | Video: YouTube

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 30. kole anglické ligy West Bromwich 3:0 a alespoň trochu si spravili chuť po vyřazení z Ligy mistrů a dvou ligových porážkách z předchozích tří kol. Premiérovým gólem v dresu City k tomu přispěl exsparťanský útočník Wilfried Bony. Manchester se přiblížil na rozdíl tří bodů k vedoucí Chelsea, ta má ale dva zápasy k dobru.

Bony byl hlavní postavou zápasu. Vše začal hned v druhé minutě, kdy ho v samostatném úniku fauloval Dawson. Rozhodčí Neil Swarbick si však obránce popletl se spoluhráčem McAuleym a červenou kartu udělil špatnému hráči.

Manchester City měl od té doby jasnou převahu a v 27. minutě ji potvrdil právě bývalý sparťanský útočník pohotovou dorážkou sražené střely Kompanyho. Ještě do poločasu přidal druhý gól domácího týmu Fernando.

I druhý poločas byl jasně v režii Citizens, míč drželi téměř osmdesát procent času celého utkání a celkem si připsali 43 střel. Hosty od dalších inkasovaných gólů dlouho držely zákroky brankáře Myhilla a také porce štěstí, protože aktivní Bony a také Agüero trefili brankovou konstrukci. Na druhé straně mířil do břevna Berahino. Konečnou podobu výsledku dal David Silva, který chytře tečoval střelu Jovetiče.

Rosický střídal na závěr

Zvítězily také další týmy z čela tabulky. O výhru Arsenalu se na půdě Newcastlu postaral dvěma góly kanonýr Olivier Giroud. Francouzský útočník zaznamenal obě trefy v první půli, nejprve po centru z přímého kopu, poté z rohu.

Kanonýři se ze standardních situací v této sezoně trefili již sedmnáctkrát, nejvíce ze všech týmů Premier League. Po přestávce byl sice Newcastle lepším týmem, ale zásluhou Sissoka se mu podařilo jen snížit a Arsenal díky dobrému výkonu brankáře Ospiny vedení udržel. Český reprezentant Tomáš Rosický vracející se po nemoci odehrál závěrečných dvacet minut.

Naději na umístění v první čtyřce si nadále drží Tottenham a Southampton. Kohouti přestříleli v divokém zápase poslední Leicester 4:3.

Hattrickem londýnskému týmu pomohl kanonýr Harry Kane, který se díky tomu dostal na čelo tabulky střelců s devatenácti góly. Oslavil tak premiérovou pozvánku do anglické reprezentace. Southampton porazil Burnley, které podobně jako Leicester zůstává v sestupovém pásmu. To tak stále okupují všichni tři nováčci letošní sezony Premier League.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Manchester City - West Bromwich 3:0(27. Bony, 40. Fernando, 77. Silva), Aston Villa - Swansea 0:1 (87. Gomis), Newcastle - Arsenal 1:2 (48. Sissoko - 24. a 28. Giroud), Southampton - Burnley 2:0 (37. Long, 58. vlastní Shackell), Stoke - Crystal Palace 1:2 (14. Diouf - 41. Murray, 45.+2 Zaha), Tottenham - Leicester 4:3(6., 13. a 64. z pen. Kane, 85. vlastní Schlupp - 38. Vardy, 49. Morgan, 90. Nugent), West Ham United - Sunderland 1:0 (88. Sakho).

1. Chelsea 28 19 7 2 58:23 64
2. Manchester City 30 18 7 5 62:28 61
3. Arsenal 30 18 6 6 58:31 60
4. Manchester United 29 16 8 5 50:26 56
5. Liverpool 29 16 6 7 43:30 54
6. Southampton 30 16 5 9 42:21 53
7. Tottenham 30 16 5 9 50:45 53
8. Swansea 30 12 7 11 34:38 43