reklama

Bony už patří City. Vydělá si 3,6 milionu týdně

Wilfried Bony Wilfried Bony autor: Reuters
Bývalý fotbalista pražské Sparty Wilfried Bony už je definitivně hráčem Manchesteru City.

Manchester - Bývalý fotbalista pražské Sparty Wilfried Bony už je definitivně hráčem Manchesteru City. Anglický mistr uzavřel přestup útočníka Pobřeží slonoviny ze Swansea. Přestupní částka nebyla zveřejněna, podle médií ale City zaplatí 25 milionů liber (asi 912,5 milionu korun) plus další 3 miliony liber v příštích čtyřech letech. Bony údajně podepsal smlouvu na čtyři a půl roku a vydělat by si měl zhruba 100 tisíc liber týdně (asi 3,6 milionu korun).

Přestup potvrdily oba kluby. Už v dopoledních hodinách o něm informovala Asociace Pobřeží slonoviny na svém Twitteru a Bony pózoval s dresem Manchesteru s číslem 14.

Šestadvacetiletý Bony přišel do Swansea v roce 2013 z Arnhemu za 12 milionů liber a stal se nejdražším hráčem velšského klubu v historii. V kalendářním roce 2014 byl s 20 brankami nejlepším střelcem anglické ligy.

Částka 28 milionů liber je téměř dvakrát vyšší, než byl dosavadní přestupový rekord Swansea z roku 2012, kdy prodalo za 15 milionů Joea Allena do Liverpoolu.

O bývalou oporu Sparty z let 2008-2011 se údajně zajímaly také další anglické velkokluby Arsenal, Liverpool, Chelsea a Tottenham. V souboji o Bonyho nicméně uspěl bohatý celek z Manchesteru, který už má zkušenosti s útočníkem, který do velkého fotbalu vstoupil v české lize. Bosenský kanonýr Edin Džeko začínal v Teplicích, než se přes Wolfsburg dostal do Manchesteru.

Bony se k novým spoluhráčům připojí až po mistrovství Afriky, které začíná v sobotu. V kádru City se bude o místo prát kromě Džeka také se Sergiem Agüerem a Stevanem Jovetičem.

Na přestupu by mohla participovat i Sparta, která má v případě transferu Bonyho do jiné země nárok na zhruba 20 milionů korun. Jenže Swansea, ač velšský tým, hraje anglickou Premier League, proto se přestup zřejmě nebude brát jako transfer mezi dvěma zeměmi a Sparta nic nedostane.

reklama