reklama

Bony zase pálil v Česku. Slavný útočník ozdobil loučení s kariérou brněnského patriota Kaloudy

Bony Wilfried při exhibici v Brně Bony Wilfried při exhibici v Brně autor: Lukáš Caha
V Brně dorazily na exhibici tři tisícovky diváků, viděly i hattrick Petra Švancary.

Brno - V lednu 2015 se stal nejdražším fotbalistou Afriky v historii, když za něho Manchester City vysázel Swansea 25 milionů liber. Ale Wilfried Bony nezapomněl, odkud se do velkého fotbalu odrazil, ani kdo mu tehdy v pražské Spartě hodně pomohl. Proto útočník z Pobřeží slonoviny dorazil na včerejší loučení Luboše Kaloudy s kariérou.

"Hodně mi pomohl v mých začátcích v neznámém prostředí, ve Spartě byl mým největším kamarádem. Proto jsem neváhal odložit o dva týdny můj odlet domů do Afriky. Rád jsem si na této akci zavzpomínal a podebatoval s bývalými spoluhráči," řekl Bony, jenž už zase hraje za Swansea a o jehož autogramy byl mezi fanoušky, kterých dorazily na exhibici více než tři tisícovky, velký zájem.

Do exhibice v Brně, která byla rovněž součástí oslav 40 let od zisku mistrovského titulu fotbalistů Zbrojovky, zasáhli kromě Kaloudy i další vicemistři světa do 20 let z roku 2007 i současní reprezentanti Vladimír Darida a Marek Suchý. Dream Team Zbrojovky v zápase zvítězil nad Kaloudovou jedenáctkou 9:7.

Hlavní organizátor akce Luboš Kalouda vstřelil tři branky. Dvě za svoji jedenáctku, třetí gól dal za tým Zbrojovky, kde začínal svou kariéru. Do listiny střelců se zapsal dvakrát i Bony.

Na trávníku se představili i bývalí fotbalisté Brna Jiří Skalák z anglického Brightonu a Jakub Brabec z belgického Genku společně s oporami Zbrojovky minulých let Janem Trousilem, Janem Marošim, Patrikem Sieglem, Pavlem Zavadilem i Petrem Švancarou, který potvrdil třemi góly, že má stále střeleckou formu. Z původně ohlášených hvězd chyběl pouze Tomáš Řepka.

Po závěrečném hvizdu připravili hráči obou týmů špalír, kterým za potlesku celého stadionu prošel Kalouda. "Bylo to dojemné. Potěšilo mě, že téměř všichni pozvaní přijeli. Nyní bych si jen přál, aby se Brno co nejrychleji vrátilo do první ligy. A nezůstalo jen u vzpomínání na mistrovský titul z roku 1978," poznamenal Kalouda, který před více než rokem po dlouhodobých problémech s kolenními vazy ukončil v 29 letech kariéru.

Hele, hraje Nedvěd. Skalná byla na nohou, slavný rodák oblékl její dres. Prohru 1:4 však neodvrátil Hele, hraje Nedvěd. Skalná byla na nohou, slavný rodák oblékl její dres. Prohru 1:4 však neodvrátil Prohlédněte zde
reklama