Borussia rozmetala Freiburg a pojistila si druhé místo

16. 3. 2013 17:35
Fotbalisté Burussie Dortmund porazlili ve 26. kole fotbalové Bundesligy Freiburg 5:1 a upevnili si druhé místo v tabulce.
Radost fotbalistů Borussie
Radost fotbalistů Borussie | Foto: Reuters

Dortmund - Pět gólů nasypali fotbalisté Borussie Dortmund ve 26. kole německé Bundesligy do sítě Freiburgu, vyhráli 5:1 a upevnili si druhé místo za nedostižitelným Bayernem Mnichov, který ve večerním šlágru porazil Leverkusen 2:1.

Na překvapivém vítězství Norimberku 3:0 nad dosud čtvrtým Schalke se podílel i Tomáš Pekhart. Český útočník ve 31. minutě vyslal parádní přihrávkou za obranu Markuse Feulnera, a ten nezaváhal.

Již bez Pekharta, kterého o poločase zřejmě kvůli zdravotním potížím nahradil na hřišti Mike Frantz, přidali domácí zbývající góly zásluhou právě Frantze a Alexandera Essweina.

Cenné tři body vybojoval i bez záložníků Jana Morávka a Milana Petržely Augsburg, který zvítězil 1:0 v Hamburku.Na šestnácté příčce mu ovšem na jistotu setrvání v první lize stále chybí pět bodů. Za poražené si v závěru podruhé na jaře zahrál záložník Petr Jiráček, k dosavadním patnácti minutám na hřišti však přidal jen šest.

Mohuč s českým obráncem Zdeňkem Pospěchem zaváhání Hamburku využila jen částečně. Na hřišti Hoffenheimu hrála bez branek a na šesté místo před severoněmecký tým se posunula pouze o skóre.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Brémy - Fürth 2:2 (47. a 70. obě z pen. Hunt - 56. Fürstner, 62. Petsos), Dortmund - Freiburg 5:1 (41. a 45. Lewandowski, 44. a 72. Sahin, 78. Bittencourt - 28. Schmid), Hamburk - Augsburg 0:1 (8. Callsen-Bracker), Hoffenheim - Mohuč 0:0, Norimberk - Schalke 3:0 (31. Feulner, 69. Esswein, 87. Frantz), Leverkusen - Bayern Mnichov 1:2 (75. Rolfes - 37. Gomez, 87. vlastní Wollscheid).

1. Bayern Mnichov 26 22 3 1 69:11 69
2. Dortmund 26 14 7 5 60:31 49
3. Leverkusen 26 13 6 7 46:34 45
4. Eintracht Frankfurt 25 11 6 8 38:35 39
5. Schalke 26 11 6 9 43:43 39
6. Mohuč 26 10 8 8 33:29 38
7. Hamburk 26 11 5 10 30:34 38
8. Freiburg 26 9 9 8 33:33 36