Borussia si upevnila druhé místo výhrou nad Hannoverem

2. 3. 2013 17:45
Ve 24. kole německé Bundesligy Borussia Dortmund porazila Hannover 3:1 a pojistila si druhou příčku zajišťující jí účas v Lize mistrů.
Hráči Dortmundu se radují z branky do sítě Hannoveru
Hráči Dortmundu se radují z branky do sítě Hannoveru | Foto: Reuters

Dortmund - Jasným vítězstvím nad Hannoverem 3:1 si Borussia Dortmund pojistila ve 24. kole německé Bundesligy druhou příčku v tabulce, která zajišťuje účast v Lize mistrů.

Na první Bayern Mnichov, který čeká v neděli utkání s předposledním Hoffenheimem, však stále ztrácí 14 bodů. Třetí je o bod za Borussií Leverkusen.

Hannover bojoval proti obhájci titulu Dortmundu o pátou příčku, ale o body přišel již v úvodu. V 8. minutě dal první gól po kombinační akci Robert Lewandowski, kterého pak neuhlídala obrana Hannoveru ani v 21. minutě, kdy polský útočník zvýšil z dorážky. Svou 16. brankou v ročníku se dostal do čela střelecké tabulky.

Borussia sice ještě před přestávkou inkasovala po dorážce Mohammeda Abdellaoueho, ale náskok uhájila. Po změně stran z rychlého protiútoku uzavřel skóre Julian Schieber.

Polák mohl skórovat

O první gól v sezoně připravil záložníka Wolfsburgu Jana Poláka spoluhráč Ivica Olič. Ten v 50. minutě zápasu se Schalke dotlačil za brankovou čáru míč, který už pravděpodobně do sítě směřoval z hlavy českého hráče. Polák si tak zapsal alespoň asistenci ve druhém utkání za sebou.

Wolfsburgu však Oličův gól na 1:1 na body nestačil. Hosté zareagovali brankami Juliana Draxlera, který zařídil i úvodní gól zápasu, Jeffersona Farfána a Klaase-Jana Huntelaara a vyhráli přesvědčivě 4:1.

Útočník Tomáš Pekhart se vrátil do základní jedenáctky Norimberku, mezi střelce se ale při remíze 1:1 s Freiburgem nezapsal. Do zápasu nezasáhl stoper soupeře Pavel Krmaš, jehož po odehrání 120 minut v úterním čtvrtfinále Německého poháru s Mohučí (3:2) vyřadily svalové potíže.

Jiráček jen na lavičce

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem, který odehrál posledních 23 minut, vybojoval druhé vítězství v řadě, ale na jistotu záchrany mu stále schází šest bodů. Dnes vybojoval tři v Brémách, v jejichž sestavě chyběl po vlastním gólu při debaklu 1:6 s Bayernem Mnichov z minulého kola bek Theodor Gebre Selassie.

Z lavičky sledovali domácí zápas s Fürthem záložník Petr Jiráček a brankář Jaroslav Drobný z Hamburku. Jejich tým jen remizoval 1:1 a podruhé v řadě ztratil body.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Brémy - Augsburg 0:1 (29. Werner), Dortmund - Hannover 3:1 (8. a 21. Lewandowski, 72. Schieber - 40. Abdellaoue), Hamburk - Fürth 1:1 (21. Beister - 14. Djurdjič), Norimberk - Freiburg 1:1 (33. Simons z pen. - 83. Schmid), Wolfsburg - Schalke 1:4 (50. Olič - 33. a 63. Draxler, 79. Farfán, 86. Huntelaar), Leverkusen - Stuttgart 2:1 (82. Kiessling z pen., 86. Bender - 12. Ibiševič z pen.)

1. Bayern Mnichov 23 19 3 1 63:8 60
2. Dortmund 24 13 7 4 54:28 46
3. Leverkusen 24 13 6 5 45:31 45
4. Eintracht Frankfurt 24 11 5 8 38:35 38
5. Freiburg 24 9 9 6 30:23 36
6. Schalke 24 10 6 8 41:39 36
7. Hamburk 24 10 5 9 29:33 35
8. Mönchengladbach 24 8 10 6 33:34 34