reklama

Bosna cítí křivdu, ale trenér má jasno: Nehráli jsme dobře

Křivna, zklamání, deprese. Bosna se loučí a spílá rozhodčím. Proč neuznal Džekův gól? Křivna, zklamání, deprese. Bosna se loučí a spílá rozhodčím. Proč neuznal Džekův gól? autor: Reuters
Křivda i zklamání z vlastního výkonu. Takové pocity provázely fotbalisty Bosny a Hercegoviny poté, co prohráli s Nigérií 0:1 a na MS končí už v základní skupině.

Cuiaba - Křivda i zklamání z vlastního výkonu. Takové pocity provázely fotbalisty Bosny a Hercegoviny poté, co při premiéře na mistrovství světa prohráli po Argentině i s Nigérií 0:1 a mají tak už jistotu, že po třetím zápase ve skupině pojedou domů.

Vědí, že dosud na šampionátu nepředvedli výkon, který je v jejich možnostech, zároveň cítí křivdu kvůli tomu, že jim novozélandský sudí Peter O'Leary v duelu s Nigérií neuznal regulérní gól.

Hráči seděli v kabině v depresích

Ve 20. minutě dostal Edin Džeko přihrávku za obranu a chladnokrevně zakončil akci gólem. Jenže jeden z asistentů chybně zamával ofsajd a sudí gól neuznal. Přitom opakované záběry odhalily, že Džeko byl v době přihrávky jasně před vybíhajícím Efem Ambrosem.

"Kdyby ten gól uznali, mohlo to změnit celý zápas. Místo toho teď hráči sedí v kabině zklamaní, v depresích a zcela v tichosti," prohlásil trenér Safet Sušič, kterému se nelíbila ani situace před jediným gólem zápasu, kdy si útočník Nigérie Emmanuel Emenike pomohl při kličce rukama, zbavil se tak obránce Emira Spahiče a připravil branku pro Petera Odemwingieho.

"Hráči říkali, že to byl faul. Já na to mohu říci jen to, že faul by to byl, kdyby rozhodčí zapískal," dodal Sušič.

Džeko ani Pjanič nepřesvědčili

Kriticky však přiznal, že odpovědnost za výsledek nelze svalovat na rozhodčí, ale že Bosna především doplatila na špatnou koncovku. Přestože v obou dosavadních zápasech trefila prostor branky dohromady ve 21 případech, vytěžila z toho jediný gól. "Vypadalo to, že Nigérie chce to vítězství více. My jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Nebyli jsme schopni dotlačit míč do branky, zatímco soupeř hned první šanci využil," mrzelo Sušiče.

Celkově podle něj tým s hráči jako kanonýr Manchesteru City Džeko či záložník AS Řím Miralem Pjanič nedokázal předvést svůj optimální výkon. "Je jasné, že když tým nepředvede svůj standardní výkon, tak nemůžete porazit soupeře, který je na stejné úrovni a zároveň opravdu touží po vítězství," dodal bosenský kouč.

reklama