reklama

Bosque věří ve skupině H Španělsku

Madrid - "Španělsko začíná jako jasný favorit skupiny H. Ve skutečnosti je favoritem na čtvrtfinále," věří své zemi na MS ve fotbale Vicente del Bosque, hráč a nyní trenér spjatý s velkoklubem Real Madrid.

"Je to tým s největší koncentrací talentů v základní skupině H. Nicméně je třeba dodat, že na sobě nesou tíhu všech svých porážek v předchozích letech," říká o Španělsku.

Dodává, že ze sebe budou muset jeho reprezentanti setřást obavy z minulých nezdarů. "Na tento světový šampionát jeli s menší publicitou než na předchozí turnaje. To by jim mohlo pomoci překvapit soupeře," soudí.

"Ukrajina je Ševčenkův tým a pouze to jí dokáže zjednat respekt. "Rychlost útočníků bude její hlavní zbraní."

"Tunisko by proti Španělsku nebo Ukrajině nemělo uspět, nicméně každý celek, jenž se na šampionát dostane, si zaslouží největší respekt. A nesmí se zapomínat, že jde o africké šampiony z roku 2004," říká španělský kouč.

"Saúdská Arábie je černým koněm skupiny. Nikdo toho o ní moc neví. To by mohlo být její největší zbraní. Saúdové však hlavně chtějí využít toto mistrovství světa jako zkušenost pro budoucí šampionáty," uzavírá své hodnocení Vicente del Bosque.

reklama