reklama

Bouře v Baníku, kapitán Lukeš v Kroměříži rozkopl dveře

FOTO Nervy v Baníku. Lukeš rozkopal dvěře v Kroměříži Podívejte se na výsledek nervového výbuchu Martina Lukeše. Kapitán Baníku Ostrava o přestávce zápasu v Kroměříži rozkopl dveře kabiny. Foto: David Procházka
Kapitán Baníku Martin Lukeš neudržel o přestávce pohárového zápasu nervy a rozkopl v Kroměříži dveře.

Kroměříž - Fotbalisté Baníku Ostrava prohráli v Gambrinus lize třikrát za sebou 0:4 a také ve 2. kole Českého poháru na hřišti třetiligové Kroměříže to z jejich strany nebyla velká hitparáda. Nakonec ale díky poločasové bouřce a prokopnutým dveřím šatny zápas otočili, vyhráli 3:1 a postoupili.

První kroměřížský poločas se fotbalu z obou stran moc nepodobal, ale hlavně ze strany ligového Baníku to byla ostuda. Prohrával 0:1 a i přes kombinovanou sestavu a například zkoušení útočníka Krauta na postu pravého obránce si měl poradit se soupeřem lépe.

Marně skákal trenér Martin Svědík u postranní čáry a kroutil hlavou nad výkony svých svěřenců. Pomohla až přestávka. Po ní zela ve dveřích šatny hostů díra po kopačce jednoho z naštvaných baníkovců. Stopy nasvědčovaly, že dveře byly prokopnuté zevnitř.

Lukeš: Měl jsem takové nervy, že bych toho prokopl více

„Nevím, kdo to prokopl,“ hlásili v přestávce trenéři i vedoucí mužstva.

Po zápase však bylo jasno. Kapitán Martin Lukeš přiznal barvu. „No byl jsem to já, měl jsem takové nervy, že bych toho prokopl i více,“ říkal už svým typickým klidným hlasem.

„Takové pohárové zápasy jsou strašně těžké. Soupeř se proti vám strašně vyhecuje, fotbal hrát umí a vy musíte dát gól buď na začátku, nebo být trpěliví a doufat, že jim po šedesáté minutě dojdou síly,“ říkal po utkání Martin Lukeš.

A měl pravdu, v závěru zápasu se Baníku povedlo nejen vyrovnat, ale dalšími dvěma góly zápas otočit. „Pod trenérem Koubkem jsme vypadli na hřišti divizní Slavíče, a to jsme měli tehdy lepší mužstvo a byli v lepší pohodě,“ vzpomíná Lukeš.

Baník slavil, jako by postupoval do Ligy mistrů

Po zápase v Kroměříži tak Baník slavil tradičním vítězným chorálem. Asistent Daniel Tchuř mlátil do otevřených dveří (těch prokopnutých) a mužstvo zpívalo a řvalo radostí, jako by postoupilo do základní skupiny Ligy mistrů.

„Poločasová bouře nám pomohla, hned jsme udělali dvě změny v sestavě a náš přístup po přestávce byl úplně jiný,“ uznal trenér Martin Svědík. „Celé mužstvo se přesvědčilo, že když bude hrát agresivně a zodpovědně s nasazením, že se dostaví výsledek. To je důležité poznání pro všechny a snad se to odrazí v dalších výkonech,“ přeje si Svědík.

Přestože Baník v Kroměříži vybojoval pohárový postup, v ligové soutěži bude muset zabrat. Tři porážky 0:4 v řadě jsou stále živé a Baník už by po vzoru německého Schalke mohl dostat přídomek 04. V pondělí přivítá před televizními kamerami Brno. „Musíme hrát na vítězství, žádné neprohrát, nebo se vyhnout dalšímu debaklu, tohle si nesmíme připouštět. Musíme prostě vyhrát,“ dodal trenér Svědík.

reklama