reklama

Tak proto chybí v reprezentaci. Brabec opouští Plzeň, odchází do Arisu Soluň

Manor Soloman a Jakub Brabec v zápase Ligy národů Česko - Izrael Manor Soloman a Jakub Brabec v zápase Ligy národů Česko - Izrael autor: Reuters
Plzeňské fotbalisty opouští Jakub Brabec. Reprezentační obránce odchází do Arisu Soluň, s kterým se podle řeckých médií dohodl na tříleté smlouvě. Třetí tým uplynulého ročníku řecké ligy zveřejnil na svém twitterovém účtu fotografie z příletu nové posily.

"Mám radost, že jsem tady. Je to pro mě nová výzva. Ještě mě čeká zdravotní prohlídka a podpis smlouvy. Pak bude čas říct více," citoval Brabce server Metrosport.gr.

"Spoluhráči z národního týmu Vaclík a Pekhart mi tenhle přestup doporučovali. Mohu hrát hned, ještě včera jsem hrál za Plzeň. Mám za sebou normální přípravu i soutěžní zápasy," uvedl devětadvacetiletý český obránce.

Brabce, který dnes kvůli přestupu chyběl na reprezentační srazu, čeká třetí zahraniční angažmá. Před pěti lety přestoupil z pražské Sparty do belgického Genku, odkud v létě 2018 odešel na roční hostování do tureckého Rizesporu. Předloni přišel do Plzně, kde plnil i roli kapitána.

V české lize, kterou hrál i za Viktorii Žižkov a Brno, má za sebou Brabec 169 zápasů, v nichž dal 10 gólů. V roce 2014 slavil se Spartou double za triumf v lize a poháru. V reprezentaci dosud nastoupil ve 22 utkáních a jednou

reklama