reklama

Brazilci mají problém. Týden před MS přišli o brankáře

Júlio César Júlio César autor: Reuters
Júlio César odstoupil kvůli nespec. zranění

Harare - Fotbalisté Brazílie sice hladce vyhráli přípravný zápas proti Zimbabwe 3:0, v průběhu prvního poločasu však přišli o brankáře Júlia Césara.

Gólman Interu Milán musel kvůli nespecifikovanému zranění střídat a zbytek utkání dochytal Heurelho Gomés z Tottenhamu.

Jeden z favoritů blížícího se světového šampionátu vzbudil v chudé africké zemi velké pozdvižení.

Šedesátitisícový stadion v Harare byl brzy vyprodán a davy fanoušků se před branami dožadovaly dalších lístků. Ty se prodávaly za deset dolarů, což je zhruba trojnásobek běžné ceny.

Čtěte také:
Sparťan Kucka: Z nominace na MS mám obrovskou radost
Nejslavnější tým je znám. Anglie nechá doma Wallcota

"Dnešek je jedinečnou příležitostí pro Zimbabwany. Nikdy bychom si nemysleli, že můžeme na vlastní oči vidět brazilské fotbalisty," prohlásil jeden ze šťastných diváků Dean Chikukwa.

Obrazem: Diváci na MS neuvidí ani Tottiho, ani Ronaldinha Obrazem: Diváci na MS neuvidí ani Tottiho, ani Ronaldinha Prohlédněte zde

"Tento okamžik pozvedne náš obraz ve světě a věřím, že sem začne jezdit více turistů. Brazilci určitě dosvědčí, jak jsme vlídná a pohostinná země," řekl agentuře Reuters.

V zemi, která se potýká s ekonomickou nestabilitou a bídou pod nadvládou diktátora Roberta Mugabeho, byly kvůli fotbalu vyhlášeny půldenní prázdniny. Školy i státní úřady zely prázdnotou.

"Je to ten nejšťastnější den za poslední roky. Podívejte, jak se všichni usmívají," dodal další z diváků Dennis Muyambo.

reklama