reklama

Brazilci nebudou mít pro MS antidopingovou laboratoř

Brazilci vybudují vyhovující laboratoř až před olympijskými hrami v roce 2016. Brazilci vybudují vyhovující laboratoř až před olympijskými hrami v roce 2016. autor: Reuters
Brazilci nezvládnou příští rok při fotbalovém mistrovství světa provádět analýzy vzorků odebraných při dopingových kontrolách.

Rio de Janeiro - Brazilci nezvládnou příští rok při fotbalovém mistrovství světa provádět analýzy vzorků odebraných při dopingových kontrolách.

Antidopingová laboratoř v Riu de Janeiro přišla v srpnu kvůli opakovaným chybám o akreditaci a její nově budovaná nástupkyně bude hotová až před olympijskými hrami v roce 2016.

Marco Aurelio Klein z brazilského antidopingového výboru označil rozhodnutí světové agentury WADA o odebrání akreditace brazilské laboratoři za katastrofu.

Podle něj budou muset organizátoři fotbalového MS využívat laboratoře v Evropě či USA. "Samozřejmě to musí schválit FIFA a WADA," řekl Klein agentuře AP.

Podle FIFA se nejspíš problém vyřeší tím, že se vzorky budou odesílat do laboratoře WADA v Lausanne. Klein uvedl, že se počítá se zhruba 900 kontrolami před světovým šampionátem a v jeho průběhu.

reklama