reklama

Brazilci neunesli debakl. V ulicích zapálili 20 autobusů

Frustrace brazilských fanoušků byla v úterý veliká youtube.com
Dvě desítky zapálených autobusů a vyrabovaný obchod jsou výsledkem násilností brazilských fanoušků po porážce s Německem.

Sao Paulo - Hořící autobusy, rozbité výlohy, zatýkání a zranění následovaly v úterý večer v Brazílii po jejím debaklu v semifinále světového fotbalového šampionátu s Německem.

Násilnosti frustrovaných brazilských fanoušků byly hlášeny ze Sao Paula, Curitiba na jihovýchodě státu a z nejméně čtyř dalších měst. Informoval o tom dnes server welt.de s odvoláním na brazilské policejní zdroje.

V nejlidnatějším brazilském městě Sao Paulu vyrabovali neznámí pachatelé obchod s elektronikou náležející velkému brazilskému řetězci a vandalové zapálili dvě desítky autobusů. Také ve městě Curitiba obrátil rozlícený dav svou agresi především proti prostředkům hromadné městské dopravy.

Ve městě Belo Horizonte, kde se hrál semifinálový zápas, bylo podle prvních zpráv osm zatčených a 12 zraněných osob. V několika případech policie zasáhla i během potyček v hospodách.

Brazislká prezidentka Dilma Rousseffová o výsledku semifinále 1:7 podle agentury AFP prohlásila, že je "velmi skličující".

Méně diplomaticky situaci hodnotili Brazilci oslovení agenturou AFP na ulicích. "To je nejhorší zápas a Brazilci jsou bez Neymara příšerní. Nenávidím ten zápas. Je to trapné, ztratit ho tímhle způsobem. Jediná dobrá věc na tom je, že to, myslím, ovlivní volby. A naši politici jsou dokonce ještě horší než náš fotbalový tým," uvedla podle agentury čtyřiadvacetiletá brazilská studentka Beth Araujová.

Největší brazilská hvězda a nejlepší střelec Neymar chyběl v semifinále kvůli zranění.

Z jiného úhlu na věc pohlíží třiadvacetiletá studentka Jessica Santosová: "Mistrovství je v Brazílii poprvé po 64 let, takže, samozřejmě, budeme slavit až do konce. Kdyby Brazílie vyhrála, oslavujeme, slavit budeme, i když prohrajeme. Prohra by byla ostatně horší, kdyby k ní došlo ve finále s Argentinou," citovala její slova AFP.

reklama